banknot
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Marta Idzikowska - 17 Lutego 2021

Banknot, na którym możesz dużo zarobić. Możliwe, że masz go w domu

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie skarby kryją się w naszych domach. Warto więc poszukać w portfelu lub w szufladach, czy nie masz banknotu, za który za rynku kolekcjonerskim możesz otrzymać okrągłą sumę pieniędzy! Jak go poznać? Sprawdź jego numer seryjny.

Niewielu z nas na co dzień przygląda się swoim banknotom, które mamy w portfelu, kurtce czy szufladzie. A to duży błąd, bo okazuje się, że możemy na nich naprawdę nieźle zarobić!

Już nawet 10 złotych może być warte mnóstwo pieniędzy! Warto przejrzeć więc wszystkie kąty w domu - być może zyskasz dodatkowy zastrzyk gotówki.

Banknot, na którym możesz zarobić. Sprawdź numer seryjny

Obejrzyj dokładnie swój banknot. Musisz sprawdzić jego numer seryjny, który znajduje się po prawej lub lewej stronie banknotu, tuż obok podobizny króla.

Właśnie ten szczegół zadecyduje o wartości banknotu. Aby zainteresować kolekcjonerów, ciąg powinien składać się z tych samych cyfr, na przykład 555555.

Dzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićDzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićCzytaj dalej

- Wtedy zwiększa się jego wartość kolekcjonerska - tłumaczy Artur Brzeziński z firmy Numizmatyka Toruń.

Ile możesz zarobić na takim banknocie?

Za banknot o takim jednolitym numerze seryjnym, możesz zarobić nawet kilkanaście razy więcej, niż wynosi jego nominał!

Jeśli więc jesteś posiadaczem tego 10-złotowego wyjątkowego okazu, to spokojnie sprzedasz go za 150-170 zł. Jest to naprawdę spory zysk.

Ile kosztował najdroższy banknot sprzedany w Polsce? Było to 500 złotych, które wydrukowano w 1794 roku. Na wrocławskiej aukcji kolekcjoner nabył go za aż 220 tysięcy złotych!

Niektóre numery seryjne, które nie składają się z tych samych cyfr, również mogą być warte nieco więcej. Są to na przykład takie ciągi jak 1234321, 1134311, 8175718, 1234567 i 8765432. Warto próbować!

Źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News