Brzydki zapach z pralki
pixabay.com/bigsurprisetoys2016
Weronika Dadok - 1 Stycznia 2021

Brzydki zapach z pralki - jak się go pozbyć?

Wielu z nas boryka się z problemem nieprzyjemnego i trudnego do usunięcia zapachu wydobywającego się z pralki. Po wyjęciu z niej ubrań liczymy na to, że będą świeże i bez widocznych zanieczyszczeń. Niestety jeśli sam nasz sprzęt nie jest odpowiednio wyczyszczony - nic z tego. W tym artykule opowiemy, w jaki sposób zadbać prawidłowo o pralkę, aby osiągnąć zadowalające efekty.

Wyczyszczenie pralki od środka i pozbycie się przy tym nieprzyjemności zapachowych jest utrapieniem wielu osób dbających o ten sprzęt. Brzydki zapach z pralki usunąć można najlepiej naturalnymi sposobami - przy użyciu sody oczyszczonej. Kupisz ją bez większych problemów w każdym sklepie.

Soda jest jednym z najsilniejszych naturalnych środków, których możemy używać do czyszczenia. Dzięki właściwościom ściernym, odkażającym i likwidującym brzydkie zapachy nada się idealnie również i w powyższym przypadku.

Ciekawym jest również fakt, że używając tego specyfiku, nie musisz się martwić, że ucierpią na tym uszczelki. Taki zarzut pojawia się w przypadku czyszczenia pralki przy użyciu octu. Być może są to tylko nieprawdziwe pogłoski, lepiej jednak nie ryzykować, korzystając przy tym ze sprawdzonego sposobu.

Usuwając brzydki zapach z pralki pamiętaj o prostym teście

Pamiętaj, że wszystko ma swój termin przydatności. Soda oczyszczona również. Zanim zaczniesz praktykować ten świetny sposób, pamiętaj, aby sprawdzić zdatność produktu. Soda może być przechowywana w otwartym opakowaniu około pół roku. Jeśli jest zamknięta, czas wydłuża się do 1,5 roku.

Adam Małysz pokazał swoją willę. Malowniczy widok na polskie góry i nowoczesne wnętrze, można się zakochaćAdam Małysz pokazał swoją willę. Malowniczy widok na polskie góry i nowoczesne wnętrze, można się zakochaćCzytaj dalej

Jeśli nie masz pewności wobec tego, czy twój preparat do czyszczenia spełni swoje przeznaczenie, wykonaj jeden prosty test.

Wsyp odrobinę sody na spodek i dodaj do niej kilka kropli octu. Jeśli będzie się pienić, oznacza, że jest gotowa do użytku, w przeciwnym wypadku będzie ona zwietrzała i najlepiej niestety się jej pozbyć.

Pożegnaj się z brzydkim zapachem z pralki krok, po kroku

Wiemy już czego użyć do usunięcia brzydkiego zapachu z pralki, teraz podzielimy się informacją jak dokładnie to wykonać.

Przygotuj paczkę sody oczyszczonej (bardzo ciekawą opcją jest dodanie również do niej ulubionego olejku eterycznego). Wsyp sodę do pojemnika na proszek, ustaw temperaturę na 90 stopni Celsjusza i włącz najdłuższy cykl prania. Pamiętaj o tym, aby pralka była pusta.

Podczas czyszczenia nie pomiń również pojemnika na proszek i płyn do płukania. To miejsce jest siedliskiem bakterii, pleśni i osadów. Najlepiej pozbądź się zanieczyszczeń przy użyciu szczoteczki do zębów, jeszcze przed zrobieniem "pustego prania".

W ten sposób pralkę należy czyścić raz w miesiącu. Pamiętajmy też o otwarciu pralki tuż po czyszczeniu, aby mogła swobodnie wyschnąć.

Źródło: kobieta.onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News