DomekIOgrodek.pl
odżywka

EAST NEWS

Odżywka z drożdży uratuje twoje kwiaty

6 Marca 2021

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Drożdże to produkt spożywczy, który ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka oraz... roślin! Aby znacznie poprawić ich stan i zapewnić im porządną ochronę wystarczy przyrządzić z nich odżywkę, za którą zapłacisz mniej niż złotówkę. Zob

Babcine sposoby na pielęgnacje kwiatów są sprawdzone, tanie i niezwykle skuteczne. Warto przekonać się o tym w rzeczywistości, szczególnie jeśli potrzebujemy do tego domowych produktów, które kosztują grosze.

Jednym z takich zbawiennych dla roślin składników są drożdże piekarnicze. Okazuje się, że mają genialny wpływ zarówno na organizm człowieka, jak i kwiaty.

Drożdże jako odżywka do kwiatów. Jak działają?

Dlaczego drożdże tak wspaniale działają na rośliny? Otóż mają w sobie mnóstwo wzbogacających je składników, między innymi węglowodanów, żelaza i wielu witamin z grupy B.

Dzięki stosowaniu odżywki wykonanej z tego produktu twoje sadzonki ukorzenią się znacznie lepiej, a do tego wzmocni się działanie całego systemu korzeniowego. Uchroni roślinę przed atakiem szkodliwych drobnoustrojów i genialnie przyspieszy wzrost roślin.

Jeśli będziesz stosować tę miksturę regularnie, zauważysz, że twoje kwiaty są zdecydowanie bardziej bujne, zdrowsze, a ich pielęgnacja jest znacznie prostsza. Możesz również wykorzystać drożdże do uprawy warzyw - doskonale zabezpieczą je przed szarą pleśnią.

Drożdże jako odżywka do kwiatów. Jak ją wykonać?

Do wykonania mikstury wystarczy ci kostka drożdży piekarniczych, które bez problemu kupisz w każdym sklepie za mniej niż złotówkę. Do tego potrzebujesz 10 litrów ciepłej wody (idealnie, jeśli będzie to deszczówka).

Produkt pokrusz i wrzuć do naczynia, po czym zalej całość wodą i bardzo dokładnie wymieszaj. Odżywkę odstaw na około 60 minut do rozpuszczenia.

Po tym czasie, gdy roztwór osiągnął temperaturę pokojową, można podlać nim nasze rośliny. Najlepiej, jeśli będziesz stosować taką pielęgnację dwa razy w miesiącu, a efekty zauważysz już po kilku tygodniach.

Jeśli natomiast chcesz zastosować oprysk na warzywa, które hodujesz na balkonie lub w ogrodzie, rozpuść drożdże w pół litra ciepłego i tłustego mleka, a dopiero potem rozcieńcz całość w 10 litrach wody.

Źródło: onet.pl

  • Dziecko połknęło baterię od pilota w domu. Skutki były tragiczne

  • Właściwości „języków teściowej”

  • 4 duże rośliny doniczkowe do domu

Podobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >