
Właściwości „języków teściowej”
Sansewieria to roślina nazywana także wężownicą, językami lub szablami teściowej. Jest niesamowicie wytrzymała i naprawdę należy się bardzo postarać, aby ją zaniedbać. Pasuje doskonale do mieszkania osoby, która często wyjeżdża i jest zabiegana. Nie zapominajmy także o jej niezwykłym działaniu...
Ta nietypowa roślina w warunkach naturalnych nie jest rozpieszczana. Żyje często na skrajnie suchych i bardzo kamienistych zboczach.
Sukulenty, które są zaliczane do ich grona, liczą aż 70 gatunków. Wszystkie są wyposażone w grube, proste i intensywnie zielone liście, które mogą mieć także żółte zabarwienie.
Niesamowite działanie języków teściowej
Wężownica, czy języki teściowej jest rośliną, która powinna znaleźć się w sypialni u każdego. Wszystko dlatego, że świetnie dotlenia pomieszczenie, jest znacznie skuteczniejsza niż inne rośliny do niej podobne.
Podczas snu języki teściowej pochłaniają dwutlenek węgla oraz uwalniają tlen.
Powyższa właściwość wynika z przystosowania rośliny do gorącego, afrykańskiego klimatu.
Badacze z NASA zaliczyli języki teściowej do grona 18 roślin, które spełniają się najlepiej w oczyszczaniu powietrza. Dodatkowo pochłaniają one i rozkładają toksyczne związki znajdujące się w powietrzu.
Przede wszystkim rozkłada bardzo szkodliwy dla człowieka formaldehyd, który może być powodem bólów głowy, osłabienia, czy bezsenności.
Równie skutecznie poradzi sobie z benzenem, który jest rakotwórczy i mocno toksyczny (znajduje się w klejach i lakierach).
Gdy obserwujemy jego zwiększoną obecność, możemy odczuwać zaburzenia pracy serca, obniżenie nastroju, zawroty głowy, a to może prowadzić do poważnych konsekwencji.
Języki teściowej idealne dla zabieganych osób
Roślina ta nie wymaga wiele opieki, jej pielęgnacja jest zdecydowanie skąpa. Uwielbia ciepło, a zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 15 stopni.
Jedyne co może zaszkodzić językom teściowej to nadmiar wody. Znacznie lepiej podlewać je latem jeden lub dwa razy w tygodniu, zimą zaś raz na trzy tygodnie. Możemy ją również nawozić, ale tylko w sezonie letnim.
Źródło: o2.pl
Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:
