Języki teściowej
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/zoosnow
Weronika Dadok - 22 Lutego 2021

Właściwości „języków teściowej”

Sansewieria to roślina nazywana także wężownicą, językami lub szablami teściowej. Jest niesamowicie wytrzymała i naprawdę należy się bardzo postarać, aby ją zaniedbać. Pasuje doskonale do mieszkania osoby, która często wyjeżdża i jest zabiegana. Nie zapominajmy także o jej niezwykłym działaniu...

Ta nietypowa roślina w warunkach naturalnych nie jest rozpieszczana. Żyje często na skrajnie suchych i bardzo kamienistych zboczach.

Sukulenty, które są zaliczane do ich grona, liczą aż 70 gatunków. Wszystkie są wyposażone w grube, proste i intensywnie zielone liście, które mogą mieć także żółte zabarwienie.

Niesamowite działanie języków teściowej

Wężownica, czy języki teściowej jest rośliną, która powinna znaleźć się w sypialni u każdego. Wszystko dlatego, że świetnie dotlenia pomieszczenie, jest znacznie skuteczniejsza niż inne rośliny do niej podobne.

Podczas snu języki teściowej pochłaniają dwutlenek węgla oraz uwalniają tlen.

Płacili kilka tysięcy za ogrzanie mieszkania, znamy przyczynęPłacili kilka tysięcy za ogrzanie mieszkania, znamy przyczynęCzytaj dalej

Powyższa właściwość wynika z przystosowania rośliny do gorącego, afrykańskiego klimatu.

Badacze z NASA zaliczyli języki teściowej do grona 18 roślin, które spełniają się najlepiej w oczyszczaniu powietrza. Dodatkowo pochłaniają one i rozkładają toksyczne związki znajdujące się w powietrzu.

Przede wszystkim rozkłada bardzo szkodliwy dla człowieka formaldehyd, który może być powodem bólów głowy, osłabienia, czy bezsenności.

Równie skutecznie poradzi sobie z benzenem, który jest rakotwórczy i mocno toksyczny (znajduje się w klejach i lakierach).

Gdy obserwujemy jego zwiększoną obecność, możemy odczuwać zaburzenia pracy serca, obniżenie nastroju, zawroty głowy, a to może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Języki teściowej idealne dla zabieganych osób

Roślina ta nie wymaga wiele opieki, jej pielęgnacja jest zdecydowanie skąpa. Uwielbia ciepło, a zimą temperatura nie powinna spaść poniżej 15 stopni.

Jedyne co może zaszkodzić językom teściowej to nadmiar wody. Znacznie lepiej podlewać je latem jeden lub dwa razy w tygodniu, zimą zaś raz na trzy tygodnie. Możemy ją również nawozić, ale tylko w sezonie letnim.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News