cebula
tiktok.com/@nicole_thenomad
Marta Idzikowska - 5 Marca 2021

Genialny domowy trik na krojenie cebuli

Każdy z nas zna ten problem - kroimy cebulę na kuchennym blacie, gdy nagle z naszych oczu zaczynają lecieć łzy. Istnieje jednak na to sposób - internauci z TikToka odkryli, jak można zniwelować ten problem. Wystarczy jedynie kawałek... papierowego ręcznika kuchennego.

Krojenie cebuli do najprzyjemniejszych czynności nie należy. Nie dość, że intensywny zapach zostaje na desce do krojenia i na skórze, to jeszcze pojawia się problem łzawiących oczu.

I tutaj z pomocą przyszła platforma TikTok, gdzie internauci przedstawili genialny trik, dzięki któremu uciążliwe łzawienie zniknie na zawsze!

Krojenie cebuli bez łez. Genialny trik

Pewna użytkowniczka TikToka zaprezentowała na nagraniu genialny sposób na to, w jaki sposób pokroić cebulę bez łzawiących oczu. Jak to możliwe? Otóż wystarczy zastosować jedynie kawałek papierowego ręcznika, wcześniej zwilżonego wodą.

Na filmiku widać, jak internautka po prostu kładzie kawałek wilgotnego papieru na desce do krojenia, tuż obok cebuli, i zaczyna kroić ją jak zwykle.

Pepco wycofuje popularne domowe produkty. Szkodzą zdrowiuPepco wycofuje popularne domowe produkty. Szkodzą zdrowiuCzytaj dalej

- Jestem w szoku, to działa! Żadnych łez - relacjonuje kobieta.

Krojenie cebuli bez łez. Dlaczego to działa?

Skąd w ogóle biorą się łzy podczas krojenia cebuli? Otóż wchodzące w jej skład aminokwasy, które zawierają siarkę, wydzielają lotny chemiczny związek, S-tlenek tiopropanalu. To właśnie on szybko odparowuje i jest przyciągany przez wodę.

W ten sposób dostaje się do naszych oczu, które po zetknięciu z substancją drażniącą zaczynają łzawić. Dzięki położeniu obok cebuli namoczonego ręcznika lotny związek zostanie przyciągnięty właśnie przez niego, a nie przez oczy.

Krojenie cebuli bez łez. Internauci potwierdzają skuteczność

- To niesamowite, spróbowałem i naprawdę działa! Ogromna zmiana - piszą internauci.

- Mam bardzo wrażliwe oczy, podczas krojenia cebuli one po prostu płoną z bólu. Ten sposób jest fantastyczny i się sprawdza - potwierdza jedna z użytkowniczek TikToka.

Próbowaliście kiedyś triku z ręcznikiem papierowym? A może znacie inne, równie skuteczne sposoby? Dajcie znać w komentarzach.

@nicole_thenomad

DID YOU KNOW THIS?!?!???????????????? share this onion hack w someone who needs it!!!! I’m shook. ##lifehack ##onionhack ##cookingtips ##hacklife ##mindblown

♬ Quirky - Oleg Kirilkov

Źródło: tiktok.com/@nicole_thenomad

Zdjęcie tytułowe jest screenem z filmu na koncie tiktok.com/@nicole_thenomad, gdzie możecie zobaczyć cały film z krojenia cebuli.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News