kwiaty
pixabay.com/Pezibear (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 25 Lutego 2021

3 najlepsze wiosenne kwiaty na balkon

Wielkimi krokami zbliża się wiosenny sezon, dlatego powinniśmy odpowiednio przygotować do niego zarówno nasz ogród, jak i balkon! Gdy już go posprzątamy, warto pomyśleć nad ozdobieniem naszego zakątka pięknymi oraz odpornymi na kapryśne temperatury kwiatami. W tym artykule przedstawiamy 3 rośliny, które powinieneś zasadzić!

Wiosna to wspaniały czas, w którym wszystko budzi się do życia. Dlatego powinniśmy jak najszybciej myśleć o porządkach oraz - w przypadku ogrodników - o sadzeniu roślin!

Jeśli posiadamy balkon, to teraz zdecydowanie jest to najlepszy moment na gruntowne wysprzątanie go i zaaranżowanie. Aby to zrobić, potrzebujesz odpowiednich kwiatów. Jakie będą najlepsze?

Kwiaty na balkon - idealne będą wytrzymałe bratki

Wspaniałym wyborem na ożywienie naszego balkonu będą bratki. Można zacząć sadzenie ich bardzo szybko, ponieważ są wybitnie odporne na mróz i niskie temperatury.

Są to bardzo wdzięczne kwiaty, których cechą charakterystyczną są aksamitnie połyskujące płatki. Kwitną długo, a bogactwo ich kolorów ucieszy oczy każdego miłośnika roślin.

Szczegół na zdjęciu w ogrodzie, które obiegło cały internetSzczegół na zdjęciu w ogrodzie, które obiegło cały internetCzytaj dalej

Kwiaty na balkon - cudowne pierwiosnki

Dobrym rozwiązaniem jest posadzenie pierwiosnków. Te kwiaty bardzo często czują się znacznie lepiej na świeżym powietrzu, niż w mieszkaniu, dlatego na balkonie będą czuły się znakomicie.

Które odmiany warto posadzić? Przede wszystkim pierwiosnek bezłodygowy, a także ząbkowany, różowy i wyniosły. Zrezygnuj z kolei z pierwiosnka kubkowatego - nie sprawdzi się on w niskich temperaturach.

Urocze stokrotki na balkonie

Stokrotki są prześliczne, ale jednocześnie to prawdziwe twardzielki! Urosną praktycznie wszędzie i są bezproblemowe. Nie boją się zimna i nie musimy się martwić, że zaszkodzi im śnieg z deszczem.

Warto pomyśleć o zasadzeniu ich już niedługo! Nie będą one kwitły długo - szlachetne odmiany najwyżej do lipca. Potem warto zamienić je na przykład na pelargonie.

I najważniejsze! Zanim pomyślisz o sadzeniu kwiatów, koniecznie zadbaj o odpowiednią donicę. Niezwykle ważne jest, aby regulowała poziom wody i zasilała nią nasze rośliny w odpowiedni sposób.

W ofercie Lidla znajduje się niesamowicie praktyczna donica, która ma wskaźnik poziomu wody. Dzięki temu nawodnisz rośliny odpowiednio i możesz być o nie spokojny nawet na urlopie! Możesz zamówić ją już dzisiaj online i w niezwykle atrakcyjnej cenie [TUTAJ].

donica

Źródło: urzadzamy.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News