mały balkon aranżacje
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 18 Stycznia 2021

Jak urządzić mały balkon?

Większość z nas posiada niewielkich rozmiarów balkon w swoim mieszkaniu. To jednak nie jest przeszkodą, aby urządzić go w naprawdę piękny i przemyślany sposób. W tym artykule pomożemy ci w aranżacji tego wyjątkowego miejsca, które powinno przynosić ukojenie po ciężkim dniu.

Ogród nie jest wcale koniecznością, by móc odpoczywać na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiedniej aranżacji nawet mały balkon w bloku może być przytulnym miejscem.

Rano posłuży do wypicia kawy, a wieczorem umożliwi relaks przy świecach i ulubionym napoju.

Usytuowanie małego balkonu ma znaczenie

Rośliny, które będą rosły na naszym wymarzonym balkonie, będą oczywiście wymagać określonych warunków. Należy zatem dopasować je odpowiednio do tego, z jakim mogą się spotkać w aranżacji naszego zacisza.

Duże znaczenie ma, czy balkon jest zadaszony, zdeterminuje to odpowiedni wybór mebli, podłogi i roślin. Musimy wziąć pod uwagę kapryśny klimat.

Internautka pokazała, jak zmienić pościel w kilka sekund. Wideo bije rekordy popularności, genialneInternautka pokazała, jak zmienić pościel w kilka sekund. Wideo bije rekordy popularności, genialneCzytaj dalej

Jaką wybrać podłogę?

Najlepszą opcją na balkonie w kwestii podłoża będą płytki gresowe. Są bardzo praktycznym wyjściem i łatwo utrzymać je w czystości. Najlepiej wybierać gres mrozoodporny, antypoślizgowy i wytrzymały.

Jasne kolory są zdecydowanie lepsze - będą ładnie odbijać światło, kurz i zacieki z deszczy nie będą bardzo widoczne. Na rynku są dostępne różne formy płytek, nawet takie, które imitują drewno.

Drewniana podłoga na balkonie zdecydowanie ma swój urok, jednak nie jest tak praktyczna. Jest to dobrym rozwiązaniem, gdy balkon jest zadaszony i obudowany z każdej strony.

Jakie rośliny na naszym balkonie umieścić?

Rośliny na balkonie to podstawa! Będzie to wizytówką naszego mieszkania, możliwości jest tyle, ile pomysłów. Najpopularniejszą jednak opcją są kwiaty w doniczkach, możemy także zainwestować w ozdobne donice.

Możemy dodać również kącik ze świeżymi ziołami, to połączenie piękna wraz z praktycznymi stronami.

Meble i ozdoby na balkonie

Nie może się obejść również bez odpowiedniej strefy relaksu. Na bardzo małej przestrzeni idealnie sprawdzą się stoły mocowane do balustrady balkonu z możliwością jego opuszczania.

Dobrze, gdy na balkonie znajdzie się mała szafka, w której można przechować akcesoria balkonowe, ale także książki lub gazety.

Pamiętaj, że na balkonie świetnie spędza się także wieczory, po zmroku. Warto zatem zainwestować w lampy, jedną, która będzie oświetlać całość przestrzeni, oraz punkowe, które nadadzą klimatu.

Ostateczny charakter dodadzą także małe dekoracje. Dobrym wyjściem będzie również zainstalowanie luster, które powiększą optycznie przestrzeń.

Źródło: weranda.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News