O całkowicie zapchany zlew nie jest trudno, dlatego tak ważna jest wiedza, co można do niego wlewać i wrzucać. Wystarczy bowiem popełnić jeden mały błąd, aby zostać zmuszonym do wykonania telefonu do specjalisty od udrożniania rur. Poniższa lista wszystko dokładne Ci wyjaśni.
Niedrożny odpływ zlewu może nieźle uprzykrzyć życie, szczególnie w sytuacji, kiedy trzeba zamawiać drogiego eksperta od przepychania rur. Można uchronić się przed tak dużym wydatkiem w bardzo prosty sposób - wystarczy stosować się do listy produktów, których nie wolno wlewać i wrzucać do zlewu.
Koszyki z Biedronki mają ukrytą funkcję. Niemal nikt o niej nie wie, a oszczędza cenny czas
CZYTAJ DALEJCzego nie wlewać do zlewu?
Na pierwszy ogień idzie olej, który często po smażeniu schabowych ląduje prosto w rurach. W kontakcie z zimną wodą i rurami zmienia się często w twarde grudy, które osiadają na ścianach rur. Tłuszcz tworzy z innymi resztkami potężne zatory, których pozbycie się jest bardzo skomplikowane.
Kolejnymi są fusy po kawie, które tylko z pozoru znikają ze zlewu. Osiadają one wewnątrz rur, tworząc lepkie błoto. Po kilku "wylaniach" fusów do zlewu mogą one zbudować barierę nie do przebycia.
Uważaj także na resztki ryżu oraz makaronu. Pod wpływem wody pęcznieją i mogą zalepiać rury. Jeśli osadzą się w przewodach kanalizacyjnych, wizyta hydraulika może być obowiązkowa.
canva/Igal Vaisman, Getty Images
Resztki jedzenia w zlewie
Pod żadnym pozorem nie wrzucaj do zlewu resztek mąki i innych sypkich produktów. W połączeniu z wodą i innymi produktami zmieniają się w swojego rodzaju cement, który blokuje drożność rur.
Innymi resztkami, na które trzeba uważać, są skorupki po jajkach. Nawet drobno skruszone łączą się z innymi pokarmami w zbitą masę, utrudniając przepływ wody. Warto także pamiętać, aby nie wlewać mleka do zlewu. Płyn ten szybko jełczeje i jeśli zostały jego resztki w rurach, błyskawicznie zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach.
Artykuły polecane przez redakcję Domek i ogródek: