Niesamowita sytuacja w ogrodzie zima
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/Nikolay Kondev
Weronika Dadok - 16 Lutego 2021

Piękna tafla lodu w ogrodzie

Tegoroczna zima jest wyjątkowa. Mrozy sięgają kilkudziesięciu stopni, a śnieg tworzy bardzo duże zaspy. Te warunki nie sprzyjają kierowcom... Jednak jest jedna pozytywna strona tej sytuacji - tworzą się niesamowite obrazy. Jeden z nich mogliśmy zaobserwować w jednym z polskich ogrodów.

Na profilu Lubuskich Łowców Burz możemy zobaczyć niesamowitą fotografię wykonaną w ogrodzie u jednego z mieszkańców.

Niezwykły kadr z Podkarpacia

Mieszkaniec Sieniawy - miasteczka w województwie podkarpackim sfotografował niesamowity widok, który ukazał się w jego ogrodzie.

Na zdjęciu widzimy ogromną taflę lodu, która pokryła śnieg. Tafla jest bardzo wysoka i sięga aż do połowy drzewek, a to wszystko za sprawą znajdującego się pod nią śniegu.

W opisie możemy przeczytać:

- Niesamowita tafla lodu na śniegu po marznących opadach deszczu.

Mężczyzna zawisł na furtce swojego domuMężczyzna zawisł na furtce swojego domuCzytaj dalej

Internauci są bardzo zaskoczeni i nie kryją swojego podziwu wobec takiego dzieła natury. Wielu z nich pisze, że nigdy w życiu nie widziało czegoś podobnego, dodając żartobliwie, że skoro nie chcą otworzyć lodowisk, to natura robi je dla nas sama.

Niestety niektórzy skarżą się również, że ulegli wypadkowi przez oblodzone powierzchnie, co skutkowało skręconą kostką... To zdecydowanie wada tego cudu natury.

Wyjątkowa zima w 2021 roku

Tegoroczna zima zdecydowania przyniosła ze sobą iście mroźną pogodę. Spadło również bardzo dużo śniegu - czyli właściwie tak, jak być powinno!

Dawno nie mieliśmy możliwości obserwacji tak pięknych zjawisk, jak omawiane w tym artykule. Przyroda może sprawić nam wiele niespodzianek i pewnie jeszcze sporo przed nami. Warto zaglądać czasem do ogrodu, nawet gdy pogoda do tego nie zachęca.

Źródło: turystyka.wp.pl

Niesamowita tafla lodu na śniegu po marznących opadach deszczu, #Sieniawa, #podkarpackie dziś!???? Autor: Anna Gładysiewicz / @MeteoprognozaPL tt

Opublikowany przez Lubuscy Łowcy Burz Poniedziałek, 8 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News