Pierwsze mieszkanie
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/stux
Weronika Dadok - 17 Stycznia 2021

Urządzanie pierwszego mieszkania, co jest najważniejsze?

Pierwsze własne cztery kąty to ogromne szczęście, ale także wyzwanie. Bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia trudno jest osiągnąć w pełni swój cel. W tym artykule podpowiadamy, jak połączyć przyjemne z funkcjonalnym.

Mieszkanie to inwestycja, która będzie ci służyć przez długie lata. Warto zatem podejść do jego urządzania w poważny sposób, z odpowiednim przygotowaniem i wiedzą. Dzięki tym kilku radom aranżacja nowych czterech kątów nie będzie taka trudna.

Zadbaj o funkcjonalne wnętrza w nowym mieszkaniu

Ważnym aspektem jest wydzielenie odpowiednich stref, tak, aby wszystko miało swoje miejsce. Już na etapie projektu zdecyduj, gdzie umieścisz poszczególne elementy swojego wystroju. Pamiętaj, aby nie mieszać strefy wypoczynku z tą, która ma być przeznaczona do pracy.

Oszczędzaj metraż - składane w stronę ściany blaty, lub łóżka pomogą zaoszczędzić miejsce. W łazience na przykład postaw na szafki-słupki, które zajmują miejsce w pionie. Mieszkania jednopokojowe zyskają na rozsuwanej sofie z funkcją spania.

Pomyśl o przyszłości - zamiast wymieniać sprzęty i meble, już na początku wyprowadzki, zastanów się, czy nie planujesz powiększyć rodziny. Dzięki temu, zamiast kupować nowe elementy będzie od razu w nie wyposażony.

Urzędnicy będą mogli wejść do naszego domu i go przeszukać? Niepokojące doniesieniaUrzędnicy będą mogli wejść do naszego domu i go przeszukać? Niepokojące doniesieniaCzytaj dalej

Geometryczne meble wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednak mogą się okazać bardzo niewygodne. Zainwestuj w meble tak, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń.

Postaw także na kreatywne rozwiązania, takie jak miejsce na podwieszenie roweru, listwa gniazd elektrycznych chowana w blacie, czy wiele innych. Pomoże to w świetnej organizacji przestrzeni.

Jak skutecznie oszczędzić przy urządzaniu pierwszego mieszkania?

Planowanie to jeden z najważniejszych aspektów przy tworzeniu nowego mieszkania. Jeśli zaczniesz kupować pod wpływem emocji, niestety nie zaoszczędzisz na aranżacji swojego wnętrza. Wizja mieszkania powinna być sprecyzowana pod kątem każdego detalu.

Jeśli już posiadasz jakieś meble, bądź sprzęty z domu rodzinnego - nie wyrzucaj ich. Skup się na odnowie i ponownym ich wykorzystaniu.

Wybieraj raczej meble, które są wielofunkcyjne, jeśli mieszkasz sam, pomyśl o swoich gościach i zainwestuj w rozkładany stół. Duże łóżko możesz wyposażyć w wysuwane skrzynie do przechowywania swoich ubrań, czy innych rzeczy.

Pamiętaj także, że dekoracje nie muszą być drogie. Czasem już kilka zdjęć zapewni wyjątkowy klimat, małe mieszkanie także może sporo zyskać przy wykorzystaniu rozmaitego oświetlenia.

Źródło: elle.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News