Zbigniew Wodecki Dom
TRICOLORS/East News
Weronika Dadok - 2 Kwietnia 2021

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego sprzedała dom, sąsiedzi przeżywają

Rodzina Zbigniewa Wodeckiego musiała podjąć ciężką decyzję. Zdecydowała się na sprzedaż domu usytuowanego we wsi Winiary. Od czasu śmierci artysty, atmosfera w posiadłości zdecydowanie się pogorszyła. Stało się tam cicho oraz pusto, a sąsiedzi są z tego powodu bardzo smutni.

Sąsiedzi Zbigniewa Wodeckiego niemalże jednogłośnie są zdania, że bez jego obecności w sąsiedztwie zrobiło się cicho i dość ponuro. Każdy odczuł brak tego cudownego artysty.

Po śmierci piosenkarza jego rodzina chciała zatrzymać początkowo dom, w końcu jednak zapadła ostateczna decyzja o sprzedaży. Bez Zbigniewa Wodeckiego okolica stała się smutna, co potwierdzają sąsiedzi.

Rodzina sprzedała Dom Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki mógł oderwać się od pracy i zaznać spokoju w swoich czterech kątach. Swój ukochany dom w malowniczej miejscowości traktował jako ostoję spokoju, to było dla niego bardzo ważne miejsce.

Wieś leży około 40 minut jazdy samochodem od Krakowa. Artysta w każdym wolnym momencie jechał do swojej posiadłości, aby oderwać się od zgiełku miasta. Dom został kupiony w 1981 roku. To niezwykle ważne miejsce dla całej rodziny.

Popularna przyprawa wycofana ze sprzedażyPopularna przyprawa wycofana ze sprzedażyCzytaj dalej

Dzieci Zbigniewa Wodeckiego spędzały tam niemalże każde wakacje, a miejsce było dla nich równie atrakcyjną strefą do wypoczynku.

W 2010 roku doszło do tragedii, dom został zalany przez powódź. Gwiazdor był jednak tak silnie związany z miejscem, że zdecydował się wybudować nową posiadłość, w miejscu tej, która została zniszczona przez żywioł. Dom osadzony został nieco wyżej, aby zapobiec powtórki tej sytuacji.

Po odejściu muzyka, rodzina doszła do wniosku, że to miejsce straciło już swój dawny sens. Dom bez Zbigniewa Wodeckiego wiele stracił, bez niego nie było powodu dla utrzymania nieruchomości.

Sąsiedzi Zbigniewa Wodeckiego nie kryją smutku

Jak dowiadujemy się z portalu pomponik.pl, sołtys Winiar przyznał, że odejście Zbigniewa Wodeckiego to ogromna strata.

Mieszkańcy wsi byli bardzo zdruzgotani, gdy dowiedzieli się, że rodzina postanowiła rozstać się z miejscem na dobre. Traktowali artystę, jak swojego. Wspominają, że nawet gdy był bardzo znany, zachowywał się normalnie, nie był pełen pychy, jak niektórzy celebryci.

Odkąd zabrakło Zbigniewa w okolicy zapadła cisza. Nikt już nie grał na trąbce, a w miejscu, gdzie niegdyś rezydował, mieszka inna rodzina.

Źródło: pomponik.pl, plotek.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News