DomekIOgrodek.pl
Moneta

Canva.com

Sposób na sprawdzenie świeżości jedzenia za pomocą monety w zamrażarce

13 Października 2021

Autor tekstu:

Michał Fitz

Udostępnij:

Nigdy nie wiadomo, co może stać się w naszym domu przez kilkudniową nieobecność. Nawet jeśli przygotujemy się na różne ewentualności, mogą wydarzyć się przypadki niezależne od nas. Dobrym przykładem takiego problemu jest rozmrożenie lodówki.

Przez to jedzenie, które w niej mamy, może ulec popsuciu. Jeden prosty trik jest w stanie nas uratować przed zjedzeniem potencjalnie nieświeżego jedzenia, gdy wreszcie wrócimy do domu.

Moneta w zamrażarce

Do wspomnianego triku nie potrzeba nawet zbyt zmyślnych rekwizytów. Wystarczy nam kubek wody oraz zwykła moneta. Jak pomogą nam one w sprawdzeniu świeżości jedzenia po powrocie?

okna

Jak uszczelnić okna na zimę? Niezawodny trik

CZYTAJ DALEJ

Założenie tego pomysłu jest bardzo proste. Najpierw należy włożyć kubek z wodą do zamrażarki, by ciecz całkowicie zmieniła swój stan skupienia i stała się lodem. Potem na jego tafli należy położyć monetę i gotowe.

W jaki sposób te dwa niepozorne przedmioty powiedzą nam, czy jedzenie jest świeże i lodówka nie uległa rozmrożeniu? Należy sprawdzić położenie monety, bo to właśnie na tej podstawie jesteśmy w stanie określić, czy z produktami w ogóle mogło się coś stać.

Moneta i jej położenie w kubku

Jeśli bowiem nie doszło do żadnej awarii, nawet chwilowego wyłączenia prądu, moneta będzie znajdowała się wciąż na samej górze tafli lodu. Wtedy śmiało możemy rozmrażać nasze potrawy i się nimi delektować.

Jeśli jednak znajdziemy monetę zamrożoną na dnie, oznacza to, że w międzyczasie doszło do rozmrożenia całej lodówki i jedzenie prawdopodobnie zdążyło się popsuć. Jeśli natomiast moneta znajdzie się w środku, czas rozmrażania był krótki i potrawy mogą być jeszcze dobre. Należy jednak wówczas dokładnie je sprawdzić po odgrzaniu ich.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

  • Rośliny chronione w Polsce – co powinieneś wiedzieć?

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Michał FitzAutor

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuje się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

sól

Porady domowe

Sól ma wiele zastosowań. Jedno z nich doskonale zwalcza chwasty

Czytaj więcej >
pralka

Porady domowe

Jak odkamienić pralkę? Znamy trzy niezawodne sposoby

Czytaj więcej >
mycie

Porady domowe

Trzy popularne produkty, których nie powinno się myć. Wiele osób popełnia błąd

Czytaj więcej >
banan

Porady domowe

Prosty trik ze skórką od bananów. Niezawodny sposób na domowy nawóz

Czytaj więcej >

Porady domowe

Fusy po kawie kawie genialnie sprawdzą się przy sprzątaniu kuchenki

Czytaj więcej >

Porady domowe

Soda oczyszczona zniweluje nieprzyjemny zapach z pralki. Wystarczy wsypać ją do dozownika na proszek

Czytaj więcej >