zlew
Marek BAZAK/East News
Marta Idzikowska - 15 Marca 2021

Wrzuć torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami. Efekty niesamowite

Wielu z nas torebkę po herbacie traktuje jako odpad, który należy wyrzucić do kosza. Warto jednak poznać jej zastosowania, które mogą niezwykle ułatwić nam życie - szczególnie w kwestii sprzątania. Spróbuj wrzucić torebkę do zlewu pełnego brudnych naczyń - efekty będą niesamowite!

Często okazuje się, że rzeczy, które wyrzucamy do śmietnika i traktujemy jako bezużyteczne, mogą znakomicie sprawdzić się przy pielęgnacji kwiatów czy sprzątaniu.

To samo tyczy się torebki po herbacie. Niedawno pisaliśmy o jej wspaniałym zastosowaniu w lodówce, dzisiaj zajmiemy się tym, jak zadziała włożenie jej do zlewu z naczyniami.

Włóż torebkę po herbacie do zlewu z brudnymi naczyniami. Efekt będzie genialny

Jeśli w twoim kuchennym zlewozmywaku piętrzy się góra brudnych naczyń, to zanim je umyjesz, warto, abyś zastosował ten wyjątkowy, choć na pierwszy rzut oka dość dziwny trik.

Jeśli masz zużyte torebki po herbacie, to wrzuć je do zlewu i zalej wodą. Im większa pojemność, tym więcej torebek powinieneś wrzucić do środka. Jak to działa?

Wycofano ze sprzedaży popularny trunek. Możesz mieć go w domuWycofano ze sprzedaży popularny trunek. Możesz mieć go w domuCzytaj dalej

Otóż herbata genialnie oczyszcza brudne naczynia z tłuszczu! Dzięki jej działaniu tłuszcz odejdzie z domowej zastawy bardzo szybko i bez trudu.

Polecamy zostawić torebkę na całą noc, a rano zabrać się za zmywanie. Oczywiście efekty będą widoczne również po kilku godzinach, dlatego nie przejmuj się jeśli masz mniej czasu.

Jak jeszcze możesz wykorzystać torebkę po herbacie?

Torebka po herbacie ma bardzo wiele innych zastosowań w domu i mieszkaniu. Znakomicie pochłonie przykre zapachy, które nagromadziły się w lodówce lub w innych miejscach w kuchni.

Przyda się także podczas czyszczenia mebli z kurzu. Wystarczy, że namoczysz ściereczkę w naparze i je przetrzesz, a drewno natychmiast nabiorą blasku.

Jeśli masz w domu rośliny doniczkowe, to herbata również będzie dla niej zbawieniem! Wykonaj napar z jej fusów i raz w miesiącu podlej swoje kwiaty. Ich liście nabiorą błysku i sprężystości.

Źródło: gazeta.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News