Trendy kuchenne 2021
pixnio.com/CC0 Domena Publiczna/Michal Jarmoluk
Weronika Dadok - 13 Stycznia 2021

Trendy kuchenne 2021 - zmiany w twojej kuchni

Rok 2021 zapewne przyniesie ze sobą wiele nowości. Między innymi w obszarze panujących trendów. Świat designu dostosuje się do wymagań konsumentów, które w znacznej mierze zostały zmodyfikowane przez zaistniałą sytuację związaną z pandemią. Kamila Prałat, ekspertka z firmy Solgaz, na łamach housemarket.pl podpowiedziała, jakie elementy aranżacji i wyposażenia będą cieszyć się największym powodzeniem w nadchodzących miesiącach.

Na trendy, które zawitają w 2021 roku, duży wpływ ma zaistniała sytuacja gospodarczo-ekonomiczna wywołana przez pandemię. Spowodowała ona, że większość z nas miała okazję przebywać w swoich czterech kątach znacznie więcej czasu niż kiedyś.

Zaczęliśmy zauważać, co jest nam najbardziej potrzebne, a co stanowi zbędny element wyposażenia. W bieżącym roku więcej uwagi skupi się na funkcjonalności pomieszczeń i praktycznych rozwiązaniach - zarówno w wyborze sprzętu, jak i całego wystroju.

Jaki styl w kuchni będzie królować w 2021 roku?

W roku bieżącym coraz bardziej w zapomnienie odchodzić będą klasyczne beżowe odcienie w kuchennej przestrzeni. Być może pożegnamy się z wnętrzami skandynawskimi, a na ich miejsce przybędą boho i vintage. Zawita więcej koloru oraz rozmaitych, mniej klasycznych kształtów. Kuchnie nabiorą charakteru i wyrazistości.

- Ciekawym trendem jest coraz odważniejsze odchodzenie od bezpiecznych i czasem nawet nużących kuchni urządzonych w bieli i beżu. Polacy zaczęli wprowadzać ciemniejsze i charakterne kolory, takie jak granat czy butelkowa zieleń, by finalnie sięgać również po czarne elementy. Najnowsze projekty kuchni pokazują także, że coraz chętniej decydujemy się na czarne wyposażenie w postaci sprzętów AGD i dodatków. Idealnie zgrywa się ono ze stylem industrialnym czy boho - informuje Kamila Prałat z firmy Solgaz, producenta sprzętu AGD

Marcin Tyszka wydał fortunę na rośliny, jego dom to prawdziwa dżungla. „Mam ponad 2 tys. roślin”Marcin Tyszka wydał fortunę na rośliny, jego dom to prawdziwa dżungla. „Mam ponad 2 tys. roślin”Czytaj dalej

Inteligentne wyposażenie w kuchni na miarę 2021 roku.

Jak uważa ekspertka Kamila Prałat, coraz bardziej istotne staną się rozwiązanie wykorzystujące nowoczesne technologie. Mają one na celu ułatwić nam codzienną pracę oraz zapewnić wygodę na najwyższym poziomie. Będziemy zwracać uwagę już nie tylko na wygląd, ale także aspekty techniczne i klasę energetyczności.

Istotne będą także dodatkowe funkcjonalności takie jak blokady rodzicielskie, możliwość ustawienia wybranego programu w kuchence, czy bezdotykowe zarządzanie naszym sprzętem.

Oszczędne rozwiązania w trendach kuchennych 2021

Jak podaje Urząd Regulacji Energetyki, ceny prądu w Polsce dla gospodarstw domowych wzrosły w ciągu czterech lat aż o 10 procent. Zupełnie przeciwnie ma się sytuacja jeśli chodzi o kwestie związane z gazem, który wskazuje zdecydowaną tendencję spadkową. Od 1 lipca 2020 roku koszt gazu spadł o 10,6 procent.

Nasuwa się wobec tego prosty wniosek - najprawdopodobniej wrócimy do kuchenek gazowych, ponieważ te elektryczne nie będą już tak opłacalne.

Jak zauważa ekspertka Kamila Prałat, ceny prądu są dość wysokie, a co za tym idzie, lepszym wyborem jest inwestycja w sprzęty zasilane gazem. Dodaje także, że nowoczesne sprzęty są również bardzo atrakcyjne pod kątem designu.

Nie sposób się z tym nie zgodzić. Warto zatem rozważyć zadbanie o swoją kuchnię tak, aby spełniała nasze oczekiwania i doskonale odpowiedziała na wszystkie potrzeby, które pojawiają się w ostatnio bardzo szczególnym dla nas wszystkich czasie.

Źródło: housemarket.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News