cola
pixabay.com/Klaise (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 26 Marca 2021

Wlej colę do WC. Pozbędziesz się uciążliwego problemu

Podczas świątecznych porządków nie możemy zapomnieć o uporczywym kamieniu, który osadza się szczególnie na naszym WC. Na szczęście jest na to świetny sposób z wykorzystaniem produktu, który możemy kupić za kilka złotych w sklepie. Chodzi o popularną colę!

Kamień w toalecie pojawia się zwykle w wyniku nieregularnego czyszczenia toalety. Jest również kwestią twardej wody, z której kamień się wytrąca, pozostawiając na dnie toalety zacieki i osad.

Potem trudno go usunąć, a korzystanie z chemicznych środków działa negatywnie na nasze zdrowie. Dlatego zachęcamy do użycia popularnego produktu znajdującego się w każdym sklepie. Kupisz go za kilka złotych, a chodzi o... colę!

Wlej colę do WC. Genialnie usunie kamień

Dlaczego cola tak świetnie nadaje się do czyszczenia toalety? Otóż kwas fosforowy, który znajduje się w tym napoju, narusza strukturę kamienia, a tym samym bardzo ułatwia jego usunięcie.

Jak wykonać sprzątanie z pomocą coli? Najpierw wlej czarną ciecz do toalety i pozostaw przez godzinę. Pamiętaj, żeby porządnie rozlać napój po ściankach, tak, aby dotarł w każdy zakamarek.

Komorowscy mają wspaniałą działkę i dom na wsi. Widoki zachwycająKomorowscy mają wspaniałą działkę i dom na wsi. Widoki zachwycająCzytaj dalej

Później dokładnie wyczyść wnętrze toalety szczotką i spłucz całość wodą. Wszelkie zacieki powinny bardzo łatwo się wyczyścić i zniknąć.

Colę możesz bez problemu wykorzystać również przy innych brudnych powierzchniach, np. zlewie czy stalowych elementach.

Do czego jeszcze możesz wykorzystać colę?

Ten popularny napój doskonale usunie rdzę z metalowych elementów i narzędzi. Jeśli twoje metalowe elementy są pokryte rudym osadem, to nalej colę do miski i zostaw je na noc. Po takim zabiegu będą jak nowe!

Cola jest twoim zwolennikiem w walce z tłuszczem! Warto wykorzystać to w przypadku tłustych garnków i patelni po gotowaniu. Wlej niedużą ilość napoju do garnka, a następnie lekko podgrzej. Tłuszcz powinien zejść bez problemu.

Możemy wykorzystać ją również do bardzo brudnych szyb. Możesz usunąć z nich zanieczyszczenia, plamy i insekty. Popsikaj colą szyby, odczekaj chwilę, a potem umyj jak zwykle.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News