trik
pixabay.com/JillWellington (CC0 Domena publiczna)pixabay.com/EME (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 18 Lutego 2021

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Dbając o nasze rośliny doniczkowe, często stosujemy domowe sposoby, które są tanie i sprawdzone. Korzystały z nich nasze babcie, które nie miały możliwości stosowania chemicznych środków. Jednym z takich sprytnych trików jest wetknięcie w ziemię doniczkową kilku zapałek - efekty są naprawdę świetne!

Rośliny doniczkowe, szczególnie w trakcie pandemii stały się pasją wielu osób, które w końcu znalazły czas na zadbanie o klimat w swoim domu.

Wielu może się wydawać, że aby nasze kwiaty były piękne i zdrowe, powinniśmy inwestować w drogie środki ze sklepów ogrodniczych. Nic bardziej mylnego! W tym artykule przedstawimy jeden ze sposobów, który kosztuje grosze, a na dodatek poprawi stan naszych zielonych podopiecznych.

Wetknij zapałki w doniczkę. Naturalna pielęgnacja roślin

Może to brzmieć dziwnie, ale naprawdę działa! Jak to zrobić? Wystarczy wetknąć kilka zapałek główkami w dół w ziemię. Pamiętaj, żeby końcówka była całkowicie schowana.

W zależności od wielkości naczynia możesz użyć kilkunastu albo kilkudziesięciu zapałek. Umieść je w odstępach około 5 centymetrów.

Igloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finałIgloo zawaliło się na ojca i syna. Tragiczny finałCzytaj dalej

Podlej ziemię w doniczce i pozostaw w niej zapałki na dwie doby. Po tym czasie sprawdź stan ich główek - siarka powinna rozpuścić się w podłożu.

Zapałki zawierają w sobie drogocenne dla roślin siarkę i fosfor, które doskonale poradzą sobie z grzybami i pasożytami. Stosowanie tego triku regularnie znacznie poprawi stan naszej zieleni!

Wetknij zapałki w doniczkę. Jak rozpoznać, że naszą roślinę zaatakował pasożyt?

Pamiętaj, że grzyby i szkodniki często atakują rośliny, które są osłabione i słabo zadbane. Jeśli więc podlewasz roślinę zbyt rzadko lub zbyt często, nie zapewniasz jej odpowiedniej temperatury i nasłonecznienia, to możesz się spodziewać, że zagrozi im choroba.

Zwykle od razu widać zagrożenie po liściach, na których pojawia się nalot. Powoduje go właśnie nadmierna wilgoć i ciepło, a także brak wietrzenia.

Nasze rośliny mogą stać się także ofiarą rdzy, plamistości czy mączniaka - jest on wyjątkowo niebezpieczny, można go rozpoznać przez mączny nalot, który powstaje często w wyniku zbyt obfitego podlewania i zraszania.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News