przedmioty których zapominamy myć
pxhere.com/(CC0 domena publiczna)/autor nieznany
Weronika Dadok - 21 Stycznia 2021

5 przedmiotów, których zapominamy myć. Siedliska bakterii

Twoje mieszkanie może wyglądać bardzo czysto, jednak większość z nas zapomina o czyszczeniu przedmiotów, na których aż roi się od zarazków i brudu. Szczególnie w obecnych czasach zwracanie uwagi na te detale może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. W tym artykule przedstawimy największych nosicieli brudu w twoich czterech kątach.

Są w naszych domach rzeczy, których używamy codziennie, jednak zapominamy o ich higienie. Jeśli należysz do osób, które w czyszczeniu je pomijają, po przeczytaniu naszego artykułu na pewno zaczniesz o nich myśleć również podczas porządków.

Czyszczenie klamek to podstawa

Każdego dnia, wielokrotnie dotykamy klamek w mieszkaniu. Zarówno w jego wnętrzu, jak i poza. Niestety zbyt rzadko je myjemy. To elementy, z których najłatwiej przenoszą się wirusy i bakterie.

Choć sytuacja związana z pandemią, nauczyła nas zdecydowanie bardziej dbać o czystość, to, mimo wszystko czasem zapominamy o ich dezynfekcji, z pewnością czas to zmienić.

Włączniki do światła - o ich czyszczeniu nie możemy zapominać

Włączników, tak samo, jak klamek dotykamy w ciągu dnie niesamowicie często. Niewiele jednak z nas pamięta o regularnym ich myciu. Aby zachować w pełni bezpieczne warunki, myj je najlepiej co kilka dni.

Ania Bardowska z „Rolnik szuka żony” pokazała pierwsze projekty łazienki w nowym domu. Można się zachwycićAnia Bardowska z „Rolnik szuka żony” pokazała pierwsze projekty łazienki w nowym domu. Można się zachwycićCzytaj dalej

Uchwyty w szafkach i szufladach również zasługują na mycie

Każdego dnia, wielokrotnie otwieramy i zamykamy rozmaite szafki, zarówno w kuchni, jak i w łazience. Znajdują się na nich zatem bakterie przenoszone przez wszystkich domowników. Należy je dezynfekować systematycznie.

Szczególnie w takich miejscach, jakimi są kuchnia i łazienka, w tym przypadku raczej nie trzeba tłumaczyć dlaczego.

Uchwyt do drzwi lodówki siedliskiem brudu

Lodówka to urządzenie, bez którego trudno jest sobie wyobrazić mieszkanie, czy dom. Niestety, bardzo często zdarza się, że przenosimy z uchwytu bakterie na żywność.

Bardzo ważne więc, aby pamiętać o zachowaniu odpowiedniego poziomu czystości na tej powierzchni.

Piloty od telewizora oraz smartfony

W tym przypadku sytuacja jest najbardziej dramatyczna, ponieważ badania dowodzą, iż na pilocie od telewizora, czy smartfonie może znajdować się nawet pięć razy więcej bakterii niż na muszli klozetowej. Powinniśmy zatem czyścić je raz dziennie!

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News