cytryna
pixabay.com/Morkin (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 18 Lutego 2021

Zmutowana cytryna wyrosła w ogrodzie

Pan Michał, który na co dzień mieszka w Grecji na wyspie Kefalinia pochwalił się bardzo nietypowym znaleziskiem, które wyrosło w jego ogrodzie. Chodzi o gigantyczną cytrynę, której waga wynosi 1,58 kilograma! Jak to możliwe, że tak zmutowany owoc wyrósł na zwykłej działce?

Każdy, kto posiada ogród i hoduje w nim owoce i warzywa, doskonale wie, że od czasu do czasu ziemia potrafi obrodzić w wyjątkowe, przerośnięte okazy. W naszym klimacie często są to na przykład ogromne cukinie, które świetnie rosną na przydomowych działkach.

Jednak to, co znalazł w swoim ogrodzie pan Michał, prezentuje się doprawdy wyjątkowo! Ogromna cytryna zadziwi nawet najbardziej doświadczonego hodowcę.

Zmutowana cytryna. Niezwykły okaz

Pan Michał jest mieszkańcem greckiej wyspy Kefalinia na Morzu Jońskim. Pewnego dnia na swojej działce znalazł niezwykły okaz owocu, którym postanowił podzielić się z internautami!

Jak twierdzi, do przydomowego ogrodu nikt nie zaglądał „chyba przez 10 lat”. Tym bardziej można wyobrazić sobie, w jakim szoku był Polak, gdy odnalazł w nim coś tak wyjątkowego.

Kobieta znalazła na kuchence siedlisko pająkówKobieta znalazła na kuchence siedlisko pająkówCzytaj dalej

- To stary ogród i jedno drzewo jest w nim wyjątkowe. Rosną na nim małe cytryny i większe, a jedna to gigant- powiedział mężczyzna reporterom TVN24.

Zmutowana cytryna. Jak to możliwe, że taki okaz wyrósł w ogrodzie?

Pan Michał ma swoją autorską teorię na temat pojawienia się zmutowanej cytryny na swojej działce. Jak twierdzi, mieszkańcy wyspy Kefalinia są długowieczni - często dożywają nawet 98 lat. Możliwe więc, że i owoce i warzywa rosną tam inaczej. Cebule, ziemniaki, pomarańcze są na wyspie znacznie większe, niż standardowo.

- Sąsiedzi mówią, że skoro taka cytryna urosła, to jest to szczęśliwy dom - dodaje mężczyzna.

Jakie właściwości ma zmutowana cytryna?

Pan Michał mówi, że cytryna w smaku jest kwaśna, ale jednocześnie jej miąższ przypomina nieco ten u pomarańczy. Cała rodzina była mocno zaskoczona smakiem gigantycznego owocu. Na drzewku rosną jeszcze inne, mniejsze okazy.

- Jeszcze nie wiemy, co zrobimy z cytrynami. Nasi sąsiedzi powiedzieli, że należy je zamarynować i że są bardzo smaczne. Weźmiemy przepis od lokalnych Greków - powiedział właściciel ogrodu.

Zobaczcie niesamowite zdjęcia poniżej!

Źródło: tvn24.pl

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony tvn24.pl, gdzie możecie zobaczyć całe wideo ze zmutowaną cytryną.

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

cytryna

cytryna

cytryna

Zdjęcie pochodzi ze strony tvn24.pl, gdzie możecie zobaczyć całe wideo ze zmutowaną cytryną.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News