Jak przezimować fuksję? Prosty patent
Fuksja to piękna roślina, która zachwyca swoim wyglądem szczególnie w okresie wiosny i lata. Wiele osób postanawia wyrzucić kwiat, kiedy ten zaczyna tracić swoje piękne liście. Jest to duży błąd. Jeśli przezimujesz fuksję, na wiosnę rozkwitnie ona jeszcze piękniej niż poprzednio. Zdradzamy prosty patent na zimowanie tej rośliny.
Wiele osób wyrzuca rośliny, kiedy wraz z nadejściem jesieni tracą one swoje kwiaty i liście. Nie warto popełniać tego błędu. Zdradzamy, jak przezimować fuksję, aby na wiosnę zachwyciła swoim wyglądem.
Prosty patent na zimowanie fuksji
Fuksja to jedna z najpiękniejszych roślin, służących do przystrajania domu, ogrodu czy balkonu wiosną i latem. Szczególną uwagę zwracają jej barwne kwiaty, które przybierają kolory od różu i fioletu przez czerwień aż po biel i odcienie żółtego. Co ciekawe, po okresie kwitnienia roślina ta wytwarza jadalne owoce o słodkim smaku. W stanie dzikim fuksja występuje w Ameryce Południowej i Nowej Zelandii.
Fuksja przeżywa swój okres świetności wraz z nadejściem wiosny i zachwyca pięknym wyglądem aż do końca lata. Na jesień roślina traci swoje kwiaty oraz liście i przechodzi w stan spoczynku. Wiele osób podejmuje wówczas decyzję o wyrzuceniu pięknej rośliny, co jest ogromnym błędem. Przedstawiamy prosty sposób na przezimowanie fuksji.
Jak przezimować fuksję?
Aby w odpowiedni sposób przezimować fuksję, należy przyciąć ją do wysokości około 20-30 centymetrów. W ziemi w ogrodzie należy wykopać otwór o głębokości sięgającej 60 centymetrów i umieścić w nim siano lub suche liście. Na zebrany stos należy położyć znajdującą się w doniczce roślinę. Następnie fuksję powinno przykryć się sianem lub liśćmi i zakopać ziemią. Ważne jest, aby wraz z początkiem marca odkopać kwiat, podciąć białe odrosty oraz podlać go odpowiednią ilością wody i rozpocząć proces jego nawożenia.
Nie jest to jednak jedyny sposób na przezimowanie fuksji. Druga opcja będzie idealna dla tych, którzy nie lubią prac ogrodowych lub mieszkają w bloku. Jeszcze przed nadejściem pierwszych przymrozków należy przenieść roślinę do środka pomieszczenia. Tam trzeba obciąć jej pędy i pozostałe liście. Po skończonym obcinaniu doniczkę z fuksją wstawiamy do ciemnego pomieszczenia, gdzie temperatura nie przekracza 10 stopni Celsjusza. Może to być na przykład piwnica, komórka lokatorska czy garaż. Co istotne, roślinę cały czas trzeba podlewać niewielką ilością wody, aby nie dopuścić do jej wysuszenia. W grudniu można rozpocząć proces wybudzania fuksji ze snu, który charakteryzuje się intensywnym podlewaniem i nawożeniem. Po ustąpieniu przymrozków doniczka z rośliną może zostać przeniesiona na zewnątrz.
Źródło: genialne.pl