Podpal liść laurowy i zostaw na kilka minut. Efekty poczujesz od razu, mało kto wie o jego genialnym zastosowaniu
Liść laurowy ma zastosowanie nie tylko w kuchni. Choć kojarzmy go przede wszystkim z gotowaniem i jako niezbędny dodatek wielu zup i dań, nie zdajemy sobie sprawy z jeszcze jednego ważnego działania tego zioła. Wystarczy podpalić liście i odczekać kilka minut. Efekty będą zdumiewające!
Liść laurowy, znany także jako liść wawrzynu, jest stosowany od czasów starożytności. Głównie kojarzymy go z przyprawą kuchenną i jej zbawiennym wpływem na układ trawienny, leczeniem zatruć czy infekcji. Tymczasem cudowne zioło ma jeszcze jedno wspaniałe działanie. Wystarczy je podpalić!
Liść laurowy jako kadzidło
Podpalony liść laurowy zachowa się jak kadzidło. Płomień zgaśnie, a z listka zaczynie ulatywać dym o niebywałym działaniu. By rozpalić laurowe kadzidełko, wystarczy, że podpalone listki położysz w popielniczce lub innym naczyniu. Aromat, jaki dobędzie się z takiego kadzidełka, ma działanie lecznicze.
Zapach kadzidła rozluźni nasze mięśnie, oczyści drogi oddechowe, a przede wszystkim uspokoi. Jest to wspaniała terapia, jaką możemy sobie zafundować w domu po ciężkim dniu pracy, lub w przypadku, gdy mamy problemy z oddychaniem na tle nerwicowym.
- Widzisz Marilyn Monroe czy Einsteina? Tajemnicza zagadka zdradzi, jak dobry masz wzrok
- Zamówił ogromną porcję ryby w nadmorskim kurorcie. Gdy zobaczył rachunek od razu chwycił za aparat, długo nie mógł uwierzyć
- GIS: popularna przekąska pilnie wycofywana ze sprzedaży. Stwierdzono obecność ciała obcego
Liść laurowy na astmę
Szczególnie poleca się tę praktykę palenia kadzidła z liścia laurowego dla osób mających problemy z drogami oddechowymi. Astmatycy, alergicy, czy nawet po prostu przeziębieni, poczują zdecydowaną ulgę.
Jeśli jednak nie lubisz dymnego zapachu i w ogóle kadzideł, możesz też zalać liście gorącą wodą (tylko nie wrzątkiem!) i wdychać leczniczą parę. W sklepach dostępne są także olejki eteryczne, które możemy palić w kominku. Jeśli masz w domu zwierzaki, szczególnie koty, nie musisz obawiać się ich złej reakcji na liść wawrzynu. Na wszelki wypadek, warto jednak wiedzieć, jakie kadzidła i zapachy mogą nie spodobać się naszym pupilom.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Działanie wawrzynu jest doceniane od stuleci. To zioło występowało u starożytnych, ale także pojawiało się w baśniach i legendach polskich, określane jako magiczne.
Liście laurowe bardzo skutecznie wspomagają trawienie.
Liście należy rozpalić w misie lub popielniczce i delektować się ich aromatem.
ZOBACZ TEŻ:
- Andrzej i Agata Duda świętują dzień pocałunku w wymowny sposób. Fala zdjęć homoseksualnych par w odpowiedziach
- Plaga na Bałtyku. Pilnie zamknięto kąpielisko, trzeba uważać
- Horoskop tygodniowy dla każdego znaku. Sezon Raka nie dla wszystkich będzie łaskawy
- Pamiętacie „Zbuntowanego anioła”? Nie do wiary, jak dziś wygląda Natalia Oreiro, jest jeszcze piękniejsza niż kiedyś
- Ogromna strata, nie żyje Halina Urbanik. Bliscy przekazali smutną wiadomość o wybitnej Polce
- Od września duże zmiany w szkołach. Ekspert nie ma dobrych wiadomości, rodzice rwą włosy z głowy
źródło: planeta.life, wp.pl