Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Własnoręczny pochłaniacz wilgoci do domu. Ten środek bije inne na głowę
Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk 10.09.2023 10:52

Własnoręczny pochłaniacz wilgoci do domu. Ten środek bije inne na głowę

 Pochłaniacz wilgoci do domu
Fot. YouTube/OFF GRID with DOUG & STACY

Powoli zbliża się chłodniejsza i bardziej wilgotna część roku. To oznacza spore wyzwanie dla wielu z nas. Skończy się wietrzenie i zacznie się grzanie. Ten okres sprzyja gromadzeniu wilgoci. Jak przygotować domowy pochłaniacz?

Wilgoć w domu sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów, co może być niebezpieczne dla zdrowia. Na szczęście bez trudu przygotujemy domowy pochłaniacz. Niżej zdradzamy więcej.

Jak zrobić domowy pochłaniacz wilgoci?

Zrobienie pochłaniacza wilgoci wcale nie jest trudne. Pierwszym krokiem jest wybranie najlepszej bazy. Możemy wybrać sodę oczyszczoną, która całkiem nieźle poradzi sobie z wilgocią.

Inną ciekawą opcją będzie czarna herbata, która zajmie się również neutralizacją zapachów. Poza tym na bazę do pochłaniacza wilgoci dobrze sprawdzi się sól morska. Jest jeszcze jeden produkt, który będzie najlepszą opcją.

Zwykle loduje w koszu na śmieci, a przynosimy go ze sobą z różnymi produktami. Idealny pochłaniacz wilgoci znajdziemy w niedużych saszetkach dołączonych do butów. Niżej zdradzamy więcej. 

Pochłaniacz wilgoci do domu
Canva / Przemysław Ceglarek

Niezastąpiony pochłaniacz wilgoci do domu

W niedużych papierowych saszetkach dołączanych do butów znajduje się żel krzemionkowym Znajdziemy go również w niektórych rodzajach żwirku dla kota. Ma niezwykłe właściwości.

Żel krzemionkowy ma zaskakujące właściwości pochłaniania wilgoci. Jest jedną z najskuteczniejszych baz do pochłaniacza. Możemy przesypać kuleczki do lnianego woreczka i dodać do niego kilka dodatków.

Dodatki w woreczku z bazą mogą być naprawdę różne. W dalszej części artykułu podpowiemy, jak wzbogacić domowy pochłaniacz wilgoci. Poszczególne dodatki mogą dać różne efekty. 

Czym uzupełnić pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci do domu możemy uzupełnić suszonymi kwiatami. Idealnie sprawdzi się tutaj lawenda, której zapach wypędzi również mole z naszego domu. Natomiast wcześniej wspomniana herbata będzie neutralizowała brzydkie zapachy.

Pochłaniacz wilgoci do domu to świetne rozwiązanie na jesień i zimę. Dowiedz się też, czego nie powinno się przechowywać w wilgotnej piwnicy.

Pochłaniacz wilgoci do domu
Canva / phodopus

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z kanału „OFF GRID with DOUG & STACY” na YouTube
 

Powiązane
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10