Zrób wiosną 3 rzeczy, a truskawki będą 5 razy większe. Efekt oszołamia
Wiosenna pielęgnacja krzaków truskawek jest kluczem do udanych zbiorów w czerwcu. Sprawdź, czy liście są zdrowe, a następnie potraktuj krzaczki nawozem i wyłóż słomę lub wysuszoną trawę. Dzięki tym trzem czynnościom truskawki będą duże i bardzo słodkie.
Pielęgnacja truskawek w 3 krokach
Krzaki truskawek są delikatne, dlatego też wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Wystarczą jednak tylko trzy czynności, aby krzaki były zdrowe, a truskawki w czerwcu duże, soczyste i bardzo słodkie. Już teraz zajmij się przygotowaniem grządek, a efekt totalnie Cię zachwyci.
Pierwszym krokiem w pielęgnacji truskawek jest odseparowanie chorych liści. Kolejnym - nawożenie krzaków organicznymi kwasami humusowymi. Ostatnim krokiem jest ściółkowanie, które przynosi rewelacyjne efekty.
Darmowy i ekologiczny oprysk do drzew owocowych na wiosnę. Po mszycach, mączniaku i zgniliźnie nie będzie śladuPrzegląd krzaków i nawożenie kwasami humusowymi
Na początku sprawdź dokładnie wszystkie krzaki truskawek. Jeśli zauważysz, że liście mają plamki lub są uszkodzone przez szkodniki, musisz je wyciąć. Takie liście spal w ogrodzie, żeby nie rozprzestrzenić chorób na inne rośliny.
Krzaki, zanim jeszcze rozwiną się pąki liściowe, potraktuj nawozem z kwasów humusowych. Kwasy te powstają poprzez rozkład materii organicznej. Dzięki nawożeniu truskawki otrzymują wszystkie, niezbędne do wzrostu substancje.
Truskawki stają się także bardziej odporne na choroby. Kwasy humusowe stosuj zgodnie z instrukcją Zazwyczaj należy wymieszać około 30 ml nawozu z 10 l wody. Przed nawożeniem zawsze podlej najpierw truskawki samą wodą. Przygotowany roztwór używaj wyłącznie w pochmurne dni, ewentualnie rano lub wieczorem, kiedy nie ma silnego słońca.
Ściółkowanie słomą lub wysuszoną, skoszoną trawą
Po odcięciu chorych liści i nawożeniu pora na ściółkowanie. Krzaczki zabezpiecz słomą lub dobrze wysuszoną, skoszoną trawą. Słoma i trawa ograniczą rozwój chwastów, oddzielą truskawki od ziemi, na której znajdują się zarazki. Owoce natomiast będą czyste i nie będą gnić.
Ściółkowanie zabezpiecza również cały system korzeniowy przed działaniem promieni słonecznych, a więc przed wysuszeniem. Dzięki słomie lub trawie szkodniki nie będą niszczyć owoców.