Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Architektura > Blachodachówka – ceny i rodzaje
Weronika Dadok
Weronika Dadok 29.06.2021 02:00

Blachodachówka – ceny i rodzaje

blachodachówka
Pixabay/Capri23auto

Dobre pokrycie dachu gwarantuje izolację od wilgoci oraz utrzymanie optymalnej temperatury w domu. Poznaj możliwości, jakie daje blachodachówka – ceny, właściwości tego materiału oraz sposoby instalacji.

Blachodachówka – ceny za metr kwadratowy

Tradycyjne dachówki ciągle cieszą się dużą popularnością, jednak wybór materiału do pokrycia dachu coraz częściej pada na blachodachówkę. Jest to nie tylko nowoczesny, ale także elastyczny materiał, który pozwala w bardzo efektywny sposób pokryć całą powierzchnię dachu niewielkim kosztem. Blachodachówki są produkowane zazwyczaj z ocynkowanej blachy stalowej lub aluminiowej. Różnice względem zastosowania tych dwóch produktów poznasz w dalszej części poradnika. Jeśli chodzi chodzi o to, ile kosztuje blachodachówka – ceny wahają się na podstawie materiału, z których wykonane są powłoki. Może do tego być użyty pural, plastizol lub specjalnie przetworzony poliester. Jest także opcja blachodachówki z posypką. Jej właściwości także poznasz z naszego poradnika. Warto postawić na tak wytrzymały materiał do pokrycia dachu, jakim jest blachodachówka. Ceny zazwyczaj wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy. Końcowy koszt użycia blachodachówki zależy od jej rodzaju, dodatkowej powłoki oraz tego, w jakiej postaci kupimy materiał. Popularnym sposobem na zaoszczędzenie jest kupno blachodachówki w arkuszach.

Taniej w arkuszach. Blachodachówka – ceny

W trakcie planowania budżetu remontu dachu lub wykańczania budowy domu wolnostojącego warto szukać przede wszystkim najtańszych rozwiązań. Często są one także najskuteczniejsze i najłatwiejsze w realizacji. Tak samo jest z postawieniem na zakup blachodachówki w arkuszach. Powierzchnia jednego arkusza wynosi od pięciu do dziewięciu metrów kwadratowych. Zdecydowanie tańsza jest zakupiona w ten sposób blachodachówka. Ceny rozpoczynają się od czterdziestu złotych za metr kwadratowy. Ich cena bierze się stąd, że produkcja arkuszy jest łatwiejsza od wytwarzania pojedynczych blachodachówek. W dodatku materiału są często lepiej i bardziej starannie wykończone. Jeśli szukasz łatwego w montażu sposobu na poprawienie wydajności oraz estetyki dachu, to jest nim blachodachówka. Ceny za panele, czyli przygotowane i ozdobione blachadachówki, rozpoczynają się w okolicach około stu złotych za metr kwadratowy.

Stalowa blachodachówka – ceny

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań pokrycia dachu jest stalowa blachodachówka. Ceny wahają się od czterdziestu do sześćdziesięciu złotych za metr kwadratowy. Pokrycie dachowe jest tworzone za pomocą wysokogatunkowej blachy modułowej, która jest pokrywana kilkoma warstwami powłok antykorozyjnych. Użycie tego typu blachodachówki gwarantuje szczelnością i dobrą izolację dachu na kilkadziesiąt lat. Jeśli szukasz materiału, który jest wysoce odporny na zmienne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne, najlepsza jest właśnie stalowa blachodachówka. Ceny są także zachęcające – warto wziąć pod uwagę, że minimalny koszt czterdziestu złotych za metr kwadratowy to jednocześnie cena wysokogatunkowego pokrycia dachu, które wytrzyma lata wysokich temperatur, częstych opadów atmosferycznych czy wysokiego mrozu.

Ocynkowana blachodachówka – ceny

Drugie rozwiązanie to blachodachówka ocynkowana. Jest tworzona w taki sposób, że stalowe blachy są pokrywane specjalnym stopem alucynku. Dzięki temu pokrycie dachu jest odporne na działanie korozji oraz trudne warunki atmosferyczne, na przykład częste opady deszczu, gradu lub śniegu. Jeśli szukasz popularnego i wytrzymałego pokrycia dachu, jest nim właśnie blachodachówka. Ceny ocynkowanych arkuszy są nieco wyższe niż w przypadku blachodachówki stalowej. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tego typu pokrycie dachu posiada najczęściej gwarancję na okres dwudziestu lat. Przez ten czas dach jest cały czas ocieplony oraz odizolowany od wilgoci. Gwarantem wysokiej wytrzymałości na korozję i uszkodzenia mechaniczne jest właśnie ocynkowana blachodachówka. Ceny i zasadność użycia tego typu materiału warto skonsultować z dekarzem lub wykonawcą remontu.

Tagi: