Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Choinka żywa czy sztuczna? Jaką postawicie w swoich domach?
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 08.12.2020 08:48

Choinka żywa czy sztuczna? Jaką postawicie w swoich domach?

Choinka
fot. unsplash.com/michelstock

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas coraz większymi krokami. Niedawno świętowaliśmy mikołajki, które dla wielu Polek stały się idealną okazją, aby ubrać swoje świąteczne drzewko. U was w domu choinka stoi żywa czy sztuczna? Którą zazwyczaj wybieracie? Każda z nich, jak wiele innych rzeczy, ma swoje zarówno wady, jak i zalety.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaką choinkę wybrać na święta
  • Jakie są wady i zalety sztucznych choinek
  • Jaką rodzaj żywej choinki wybrać na święta

Z pewnością sztuczna choinka jest dużo wygodniejszym i praktyczniejszym rozwiązaniem od żywego drzewka. Jednak te prawdziwe również cieszą się sporym powodzeniem.

Zobacz także: Maria Szarapowa pokazała się bez ubrań. Legenda tenisu kusi ciałem, zdjęcie tylko dla dorosłych

Choinka żywa czy sztuczna? Którą wybrać

Z pewnością sztuczna choinka należy do praktycznego rozwiązania. Nie trzeba jej podlewać, może stać koło rozgrzanego kaloryfera, który w okresie grzewczym lubi dawać o sobie znać, a opadające igły nie staną się naszą zmorą, przez którą ciągle będziemy musiały latać ze zmiotką i szufelką.

W dodatku, kiedy radosny i magiczny czas świąt dobiegnie końca, będziemy mogły schować ją do pudełka i wynieść do piwnicy, w której przeczeka kolejny okrągły rok, aby ponownie zabłysnąć w grudniu.

Zobacz także: Nie żyje Tomasz Dudek. Miał dopiero 35 lat

Choinka na Boże Narodzenie. Wady i zalety sztucznych i prawdziwych drzewek

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie świąt bez zapachu żywicy, nie zadręczaj się i nie rób sobie wyrzutów sumienia, tylko po prostu zainwestuj w prawdziwe drzewko. Nie da się ukryć, że żywe świerki, jodły czy sosny są dużo bardziej ekologiczne od tych sztucznych — pień można zużyć na opał, a igły szybko się rozłożą i użyźnią glebę.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Trzeba również pamiętać, że wybór prawdziwego drzewka prosto z lasu wiąże się z dodatkowymi kosztami, które będziemy musiały ponosić co roku. Jeśli posiadacie własny ogródek warto pomyśleć o zakupie choinki w doniczce, żeby później móc ją zasadzić pod swoim domem.

Niezależnie od tego, którą wybierzecie, każda będzie na swój własny sposób wyjątkowa i piękna. Z pewnością sprawi, że poczujecie magię świąt, o której tak często się mówi. Macie już swoje choinki w domach? Na który wariant się zdecydowałyście?

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: meble.pl