Choinka i piłka
youtube.com/Clarex Christmas Tree & Decorations /pixabay.com/HeungSoon
Weronika Dadok - 17 Grudnia 2020

Choinka - sposób na gubienie igieł

Każdy wielbiciel żywej choinki doskonale wie, z czym wiąże się jej posiadanie. Oprócz pięknego wyglądu i zapachu ma w sobie również wady. Największą z nich jest fakt, że gubi swoje igły. Potrzebujemy wtedy sporo czasu, aby zadbać o porządek wokół niej. To dość uciążliwe, szczególnie że podczas świątecznej gorączki trudno jest nam poświęcić dodatkową chwilę na kolejną czynność. Mamy na to genialny sposób, przeczytasz o nim w tym artykule.

Prawdziwa choinka w pomieszczeniu nadaje wspaniałego klimatu świąt. Jej sztuczny odpowiednik nie jest już tak efektowny, choć wielu sądzi, że bardziej praktyczny.

Najlepiej byłoby połączyć zalety sztucznej choinki z pozytywnymi stronami prawdziwej. Czy to możliwe?

Nawodnienie kluczem do sukcesu, jak o nim nie zapomnieć?

To dość zaskakujące, ale świetnym sposobem na rozwiązanie problemu opadających igieł jest użycie piłeczki do tenisa stołowego.

Odpowiednia pielęgnacja naszego drzewka pozwoli mu spędzić w naszych czterech ścianach jak najwięcej czasu. Nawadnianie to podstawa, a niewiele osób ma tego świadomość.

Jeśli chcesz mieć pewność, że twoja choinka ma dostateczną ilość wody, wystarczy zastosować prosty trik.

Piłeczka pingpongowa na ratunek choince

Narzekasz na swoją choinkę i jej igły rozsypujące się na podłogę? To idealny sposób dla ciebie.

Do pojemnika z wodą, w którym znajduje się choinka, włóż piłeczkę do tenisa stołowego. Gdy ją widzisz, oznacza to, że drzewko ma wystarczająca ilość wody. Gdy zniknie, od razu wiesz, że to czas, aby ją podlać.

To nie koniec dobrych rad!

Choinkę warto podlewać ciepłą wodą. Możesz dodać również do niej cukier i sól, taka mieszanka to wspaniały nawóz!

Źródło: stylzycia.radiozet.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News