DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Włożyła cytrynę do piekarnika i oniemiała. Większość z nas nigdy nie domyśli się efektu
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 01.04.2020 22:32

Włożyła cytrynę do piekarnika i oniemiała. Większość z nas nigdy nie domyśli się efektu

Jaki zapach odstrasza koty
unsplash.com Max Delsid

Cytryna to owoc, który może mieć zaskakujące działanie. Ulubiony cytrus nie tylko sprawdzi się w codziennym gotowaniu czy napojach, ale i domowych porządkach. Pewna kobieta miała spory kłopot w swojej kuchni. Wystarczyło, że włożyła do piekarnika cytrynę. Przeżyła szok. Mało kto z nas spodziewałby się takich efektów.

Cytryna nie tylko urozmaici smak dań czy napojów. Niepozorny owoc okaże się mieć zaskakujące działanie, gdy włożymy go do piekarnika. Nikt nie spodziewałby się takiego efektu!

Cytryna włożona do piekarnika zdziała cuda

Cytryna i zawarte w niej substancje mają niesamowite moce. Egzotyczny w gruncie rzeczy owoc ma niesamowitą moc, o której mało kto wie. O tym, że cytryna potrafi wybielać albo zwalczać kamień wiemy wszyscy. Nie mamy jednak pojęcia, że przekrojona cytryna ułatwi nam pokonanie bardzo drażniącego problemu.

Jeśli mierzysz się z obecnością nieznośnych muszek owocówek, rozwiązanie jest naprawdę bardzo proste. Przekrój cytrynę na pół i włóż do piekarnika. Pozostaw drzwi otwarte na całą noc. Rano, zamknij drzwiczki i włącz piekarnik, w zupełności wystarczy kilka minut. Otwórz piekarnik i poczekaj, aż ostygnie. Wyjmij cytryny, a piecyk możesz przetrzeć. Zapach, który dla ciebie będzie praktycznie nieodczuwalny, spowoduje, że wszystkie muszki znikną z twojej kuchni.

Cytryna dobra na wszystko

Połówki cytryny, których użyłaś w piekarniku, mogą ci się jeszcze przydać. Jeśli mimo częstego sprzątania, w twoim zlewie pojawiły się liczne odbarwienia, jest na to sposób. Wystarczy, że przygotujesz dwa produkty, sodę oczyszczoną i połówkę cytryny. Posyp sodą cały zlew, a cytrynę potraktuj jak czyścik. Działanie obu tych produktów będzie bakteriobójcze. Cytryna wyczyści pozostałe plamy. Twój zlew zmieni się nie do poznania.

Jeśli chcesz wyczyścić piekarnik czy mikrofalówkę, wystarczy, że do naczynia żaroodpornego wlejesz wodę i sok z cytryny. Nastaw urządzenie tak, by woda się zagotowała. Para będzie osiadać wewnątrz piekarnika czy mikrofali i wspaniale zmiękczy bród. Cytryna dodatkowo neutralizuje zapachy. Twoje urządzenia będą przypominały ten stan, w którym pierwszy raz wyjęłaś je z pudełka.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

piekarnik

Piekarnik pomoże wydobyć z cytryny odpowiedni zapach, który raz na zawsze przegoni irytujące muszki owocówki.

cytryna

Soda oczyszczona, ocet i magiczna cytryna to podstawy do skutecznego wyczyszczenia domu.

cytryna

Ten egzotyczny owoc ma wiele zastosowań. Odpowiednie triki pomogą nam uporać się z szeregiem drażniących problemów.

źródło: webniusy.pl

Powiązane