DomekIOgrodek.pl
Dom ze Złotopolskich

YouTube/VHSReuploadPL

Dom z serialu "Złotopolscy". Został wyremontowany, wiemy co się w nim znajduje

5 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 29 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Każdy z nas mniej lub bardziej zna legendarny serial TVP "Złotopolscy". Mimo że od zakończenia emisji produkcji minęło już ponad dziesięć lat, dalej jest to jedno z najbardziej kultowych dzieł polskiej telewizji. Jak obecnie wygląda dom z serialu Złotopolscy i jak wiele się w nim zmieniło w porównaniu do czasów, kiedy rozgrywały się w nim wydarzenia bohaterów popularnej serii?

Dom z serialu "Złotopolscy" ponownie przeżywa swoje lata świetności. Dworek został wyremontowany i od nowa zachwyca nas swoim majestatycznym wyglądem. Jak wygląda obecnie dom Złotopolskich i jaka historia związana jest z tym miejscem?

Dom z serialu "Złotopolscy" został wyremontowany

Każdy z nas kojarzy przepiękny dworek, który rozpoczynał czołówkę każdego odcinka serialu "Złotopolscy". To właśnie to miejsce było tłem dla wydarzeń towarzyszących naszym ulubionym bohaterom z produkcji TVP. Ostatni odcinek serii był transmitowany 25 grudnia 2010 roku. Od tego czasu wygląd kultowego miejsca przeszedł ogromną przemianę. Obecnie wygląda on jeszcze bardziej dostojnie.

Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach

Dom Aleksandry Kwaśniewskiej i jej męża Kuby Badacha. Uwagę zwraca piękna łazienka

CZYTAJ DALEJ

Jak obecnie wygląda dom z serialu "Złotopolscy"?

Znany nam wszystkim dworek znajduje się w przepięknym parku ze stawem, będącym jednym z najbardziej malowniczych miejsc mieszczącej się w województwie mazowieckim miejscowości Many. Obecnie wszystkie należące do kompleksu budynki gospodarcze oraz stajnie są odrestaurowane, dzięki czemu zachwycają nas swoim dostojnym wyglądem. W środku znajduje się około 300 sal konferencyjnych. Ale czy od początku tak było?

Wszystko zaczęło się w 1928 roku, kiedy architekt Tomasz Tołwiński, będący twórcą między innymi budynku Muzeum Narodowego oraz Liceum Batorego w Warszawie, postanowił wybudować dla siebie dwór. Niestety nie udało mu dokończyć prac nad gmachem. W 1947 roku dworek miał już nowego właściciela, a w 1989 roku po nabyciu go przez kolejnego posiadacza rozpoczął się w nim remont.

-W 1997 roku do dworu zjechali filmowcy.  Many stały się Złotopolicami, kręcono w nich bowiem sceny telenoweli „Złotopolscy” - czytamy na stronie dworku Many.

Kultowy dom z serialu "Złotopolscy". Co się w nim obecnie znajduje?

Siedem lat po rozpoczęciu nagrań do serialu "Złotopolscy" na terenie dworku, dom chciała odkupić pewna spółka. Jednym z udziałowców przedsiębiorstwa, chętnym do nabycia gmachu była dziennikarka Beata Chmielowska-Olech, a celem całego przedsięwzięcia było utworzenie w tym miejscu pensjonatu.

Razem z planowanym remontem rozpoczęły się problemy prawne. Ekipa bez zezwolenia urzędników rozebrała budynek. Po przepychankach zdecydowano o postawieniu nowego, prawie identycznego dworku w Manach. Obecnie zgodnie z założeniami spółki działa w nim pensjonat. Co ciekawe, na terenie dworku w Manach ślub brał aktor Marcin Mroczek, znany między innymi z innego kultowego serialu TVP "M jak Miłość".

Źródło: proszewycieczki.wordpress.com

Najpiękniejsze domy polskich gwiazd. Numer 3 robi największe wrażenie

Slajd 1 z 4

Dom Małgorzaty Rozenek

Na liście pt.: "Domy gwiazd" nie może zabraknąć domu Małgorzaty Rozenek. Trzeba przyznać, że jej wnętrza to czysta elegancja i minimalizm. Uwagę zwraca szczególnie wystawny salon, w którym dominują biel i połysk.

Czym charakteryzują się ogrody angielskie?

Pytanie 1 z 5

Jaki kształt mają rabaty, nasadzenia?


Martyna PałkaAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Dom syna Magdy Gessler po pożarze. Widok po tragedii jest niezwykle przykry

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Gdzie mieszkała Barbara Krafftówna? Niezwykła historia z życia gwiazdy

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Mąż Bogumiły Wander sprzedał dom

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Joanna Koroniewska pokazała zdjęcia nowego mieszkania

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Paweł i Marta z "Rolnik szuka żony" pokazali, jak mieszkają. Wystrój może zaskoczyć

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Wnętrza robią ogromne wrażenie

Czytaj więcej >