DomekIOgrodek.pl
Don Vasyl

Facebook.com / Don Vasyl Szmidt

Gdzie mieszka Don Vasyl? Pełen przepychu pałac okazał się kulą u nogi

15 Listopada 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Don Vasyl wypromował muzyką romską w Polsce i jest ikoną dla wielu koneserów. Chociaż dużo mówiło się o jego ociekającej złotem willi, teraz muzyk w rozmowie z Faktem przyznał, że nie ma gdzie mieszkać. Wystąpił nawet z prośbą do władz Ciechocinka o przyznanie mu nowego lokum. Jak to możliwe?

Don Vasyl twierdzi, że pomoc ze strony samorządu zwyczajnie mu się należy. W końcu to on promuje Ciechocinek nie tylko w całej Polsce, ale także za granicą. Z kolei burmistrz Ciechocinka utrzymuje, że Vasyl ma do dyspozycji co najmniej kilka nieruchomości.

Gdzie mieszka Don Vasyl?

Don Vasyl jest nie tylko popularnym romskim piosenkarzem, ale także głównym animatorem ruchu kulturalnego polskich Cyganów. To dzięki niemu muzyka romska zdołała wypłynąć na nieco szersze wody w naszym kraju i stać się znakiem rozpoznawczym samego Ciechocinka.

Agnieszka Chylińska

Dom Agnieszki Chylińskiej. Widok sypialni bardzo zaskakuje, nikt nie ma podobnego wnętrza

CZYTAJ DALEJ

W rozmowie z Faktem Don Vasyl wyznał, że obecnie nie ma gdzie mieszkać. Informacja ta jest o tyle zaskakująca, że jeszcze nie tak dawno szerokim echem w mediach odbiły się wieści o pałacu muzyka, który, jak to określali dziennikarze i opinia publiczna, wręcz ociekał złotem.

- Od wielu lat mieszkam u swoich dzieci, wnuków i prawnuków pod Ciechocinkiem. Ze względu na specyfikę mojego zawodu zakłócam prywatność i mir domowy mojej rodziny, w ich domu odbywają się wszelkie spotkania zawodowe związane z organizacją corocznego festiwalu Romów w Ciechocinku. W tym domu mieści się również stowarzyszenie Romów, a dom przecież powinien być miejscem odpoczynku rodziny - stwierdził Vasyl.

To dlatego gwiazdor postanowił zwrócić się o pomoc do władz Ciechocinka. Swoją prośbę umotywował brakiem wystarczających funduszy na zakup, czy choćby wynajem ze względu na to, że od czasu pandemii nic nie zarobił.

Jak czytamy na portalu Plejada.pl, burmistrz Ciechocinka twierdzi, że miasto współfinansowało Festiwal Piosenki Romskiej, a rodzina Vasyla posiada jeszcze kilka innych nieruchomości.

- [...] To jest jakieś totalne nieporozumienie. To, że organizuje koncerty w Ciechocinku, nie może stanowić podstawy do dania mu mieszkania. Pismo od Don Vasyla będziemy rozpatrywać - miał oświadczyć burmistrz Leszek Dzierżewicz.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: Plejada

Czy wiesz, jak segregować śmierci z gospodarstwa domowego? Łatwo się pomylić

Pytanie 1 z 7

Czego nie wolno wrzucać do niebieskiego pojemnika?

Lepiej mieszkać w domu czy w bloku? Listy ''za'' i ''przeciw'' są długie

Slajd 1 z 6

Mieszkanie w domu - własny ogród

Plusem mieszkania w domu wolnostojącym jest bez wątpienia posiadanie własnego ogrodu. Zwłaszcza teraz, w dobie pandemii, możliwość ta stała się na wagę złota. Minusem posiadania ogrodu są jednak duże obowiązki, których wymaga od nas zielona przestrzeń. Jeśli chcemy, by nieustannie nas zachwycała, musimy o nią dbać np. regularnie kosić trawę, pielęgnować rośliny.


Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Domy gwiazd

Nowy dom Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana. Nie jest skromnie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Niebywałe, jak wygląda dom Kasi Tusk

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Jak mieszka Marzena Rogalska? Wnętrza robią wrażenie

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Kawalerka z ''Pierwszej miłości''. Początkowo należała do Artura

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Gdzie mieszkał Kamil Durczok? Dziennikarz zaszył się w pięknym miejscu

Czytaj więcej >

Domy gwiazd

Wychowywała się w miejscu piękniejszym niż Wilkowyje. Ilona Ostrowska i jej miejsce na ziemi

Czytaj więcej >