Kot meble trik drapanie
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/photosforyou
Weronika Dadok - 28 Marca 2021

Genialny domowy trik, dzięki któremu twój kot przestanie niszczyć meble

Gdy w naszym domu pojawia się nowy lokator i akurat jest nim kot, powinniśmy od początku liczyć się z konsekwencjami. Oprócz sporej ilości radości i słodkich zachowań tego stworzenia będziemy najprawdopodobniej mieć do czynienia także z minusami. W tym artykule podpowiemy jak zapobiec temu, aby futrzak nie zniszczył naszych ulubionych mebli.

Koty uwielbiają eksplorować przestrzeń, potrzebują także różnych bodźców, aby zaspokoić swoją ciekawość. Często potencjalną rozrywkę widzą na przykład w naszych meblach, sofie, czy fotelu...

Aby jednak zachować nienaganny wygląd mieszkania, trzeba poznać kilka znakomitych trików, które na to pozwolą. Poniżej przedstawimy właśnie jeden z nich. Pomoże on zapobiec zniszczeniom, które może ufundować ciekawski domownik.

Co uchroni meble przed zniszczeniem przez naszego kota?

Jeśli kot od początku miał możliwość drapania mebli i się tego nauczył, w późniejszych latach oduczenie go tego nawyku może być bardzo trudne. Jest to jednak możliwe.

Koty nie przepadają za zapachem cytrusów, dzięki temu możemy wykorzystać je do pomocy w zachowaniu dobrej kondycji mebli.

W jakich warunkach mieszkają teraz Gucwińscy?W jakich warunkach mieszkają teraz Gucwińscy?Czytaj dalej

Możemy przygotować wodę z odrobiną olejku cytrusowego, a następnie miksturą spryskać meble. Wybierzmy miejsca, które upodobał sobie nasz przyjaciel i spryskajmy. Oczywiście pamiętając o tym, że wtedy należy zapewnić mu drapak.

Koty nie lubują się także w zapachu lawendy, wobec tego, z powodzeniem możemy wykorzystać środki o takim właśnie zapachu. Nadadzą się do czyszczenia mebli, które upodobał sobie do drapania nasz kot.

Drapak w domu z kotem to konieczność

Oprócz powyższych sposobów nie możesz zapomnieć o zakupie odpowiedniego drapaka. Dzięki niemu kot skupi bardziej uwagę na sprzęcie, który jest do tego przeznaczony.

Jeśli kot wybrał jakieś konkretne miejsce i to właśnie w nie wbija swoje pazurki, spróbujmy ustawić w tym miejscu drapak, aby się do niego skutecznie przyzwyczaił.

Możemy wykonać go samodzielnie, bądź kupić już gotowy. Wystarczy tekturową tubę owinąć w kawałek wykładziny lub zawinąć gruby sznur.

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News