Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Jajka obrane w 15 sekund? Mężczyzna pokazał genialny sposób, wystarczy szklanka z wodą
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 18.08.2020 23:00

Jajka obrane w 15 sekund? Mężczyzna pokazał genialny sposób, wystarczy szklanka z wodą

jajka
Screen z youtube.com/ MicahMedia

Jajka to jeden z najchętniej wybieranych produktów śniadaniowych na całym świecie. W kilka minut możemy przygotować zdrowe i pożywne śniadanie, które nasyci nas na wiele godzin. Szczególnie rano na przygotowanie posiłku mamy mało czasu, dlatego musisz poznać patent na jajka obrane w 15 sekund!

Każdy z nas na pewno wielokrotnie miał do czynienia z oporną skorupką po ugotowaniu jajek. Bardzo często zdarza się tak, że skorupka odchodzi wraz z połową jajka. Jednak znamy sposób na to, żeby w kilka sekund pozbyć się skórki bez konieczności niszczenia całej reszty jajka!

Jak szybko obrać jajka?

Żeby szybko obrać jajka, należy:

  1. Wziąć szklankę i umieścić wewnątrz pojedynczą sztukę.
  2. Następnie zalać ją zimną wodą.
  3. Jedną dłonią zakryć otwór szklanki i potrząsnąć energicznie – tę czynność najlepiej wykonać nad umywalką, zlewem bądź miską, żeby nie zachlapać całej kuchni.

W trakcie energicznych wstrząsów skorupka popęka. Przez pęknięcia do środka dostanie się zimna woda, która odseparuje skorupkę od ugotowanej części jajka. Takim sposobem, po chwili możemy swobodnie pozbyć się jej w całości!

  1. Danuta Wałęsa skomentowała pensję dla Agaty Dudy. Nikt nie spodziewał się podobnych słów, wbiła jej szpilę
  2. Wczesne objawy cukrzycy. Pacjenci często ich nie dostrzegają

Jajka na twardo w różnych wariantach

Dobrze jest znać metodę ekspresowego obierania jajek, ponieważ są one składnikiem wielu smacznych potraw. Najbardziej znane są zwykłe gotowane jajka, które mogą służyć nam jako dodatek do kanapek. Polecamy je też w wersji solo, bądź z odrobiną majonezu. W internecie jest wiele przepisów na sałatki z jajkiem w roli głównej. Biorąc pod uwagę zbliżające się święta Wielkanocne, warto poznać kilka dostępnych propozycji.

Gotowane są świetnym rozwiązaniem na pożywny posiłek, ponieważ można je zjeść także na zimno. Dlatego jeżeli przygotujesz je rano, po ostygnięciu schowaj do lodówki i tak zabezpieczone mogą jeszcze poleżeć nawet całą dobę.

Od teraz obieranie jajek nie może być problemem. Nie musisz martwić się, że w pośpiechu połowę będzie trzeba wyrzucić, wraz ze skorupką do kosza na śmieci. Znaliście tę metodę już wcześniej?

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO: