Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Obierzesz jajko w trzy sekundy, jeśli zastosujesz jeden trik. Najszybsza i banalnie prosta metoda podbija sieć
Michał Włoch
Michał Włoch 15.08.2020 00:41

Obierzesz jajko w trzy sekundy, jeśli zastosujesz jeden trik. Najszybsza i banalnie prosta metoda podbija sieć

jajka
youtube.com/MicahMedia

Jajka stanowią ważny element diety większości z nas. Wielu lubi zajadać się tymi darami natury, jednak wynika z tego parę problemów – między innymi trud, jaki trzeba włożyć niekiedy w obranie jajka! Znamy jednak genialny trik, dzięki któremu obierzesz je w trzy sekundy – dosłownie!

Jajka na twardo to idealne uzupełnienie wielu dań. Czy ktoś wyobraża sobie bez niego świąteczną sałatkę lub kanapki? Wielbiciele jajek na twardo nie mają jednak łatwego życia – ich przysmak czasami bardzo ciężko obrać ze skorupki. Tak było do teraz – dzięki temu trikowi wszystko się zmieni.

Jak obierać jajka?

Poziom trudności obierania jajek na twardo zależy od jednego, bardzo ważnego czynnika. Jest nim wiek jajka – im jest ono młodsze, tym trudniej będzie się je obierać.

Sposobów na obieranie jajek jest wiele. Niektórzy robią to metodą, do której potrzebne są jedynie ręce. Skorupkę należy lekko skruszyć o twardą powierzchnię blatu, a następnie delikatnie przyciskając jajko, przeturlać je po nim. Dzięki temu jajko obiera się dużo łatwiej. Ten sposób ma jednak kilka minusów – często jest tak, że na jajku zostają małe kawałki skorupki, które nieprzyjemnie chrzęszczą pod zębami w czasie spożycia.

Niektórzy kruszą lekko skorupkę i zostawiają jajka w zimnej wodzie. Ta metoda również przynosi pożądany efekt, lecz wciąż daleko jej do ideału – wymaga zbyt wiele czasu.

  1. Mąż Marii Czubaszek zdradził sekret żony. Dopiero po jej śmierci odkrył jej tajemnicę
  2. Czy dramat Agnieszki Woźniak-Starak się skończy? Ujawniono nowe głosy i fakty ws. jej męża, „Potwornie za nim tęsknię”

Najlepsza metoda obierania jajek

Ta metoda jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich. Jest szybka i nie wymaga wielkich umiejętności manualnych.

Ugotowane na twardo jajko należy włożyć do wysokiej, dość wąskiej szklanki. Następnie należy nalać do niej wody – niezbyt dużo, tak by zakrywała ona jajko mniej więcej w połowie.

Następnym krokiem jest dość szczelne przykrycie szklanki dłonią. Gdy już to zrobimy, należy kilkukrotnie energicznie potrząsnąć szklanką w taki sposób, by jajko uderzyło kilkukrotnie o dno szklanki i naszą dłoń. By szybko przyswoić sobie tę metodę, polecamy obejrzenie króciutkiego filmu, który znajdziecie poniżej. Prawda, że proste?

ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM:

jajka

Włóż jajko do szklanki i nalej do niej trochę wody.

jajka

Przykryj szklankę ręką i potrząśnij ją energicznie tak, by nie zniszczyć jajka.

jajka

I gotowe!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyć
  2. Rewolucja w „The Voice of Poland’. Jeden szczegół z planu zdradził wszystko, wyciekło zdjęcie
  3. Matka zamknęła dziecko w samochodzie, poszła do sklepu. 10-latka błagała przechodniów o pomoc
  4. Test wierności. Boisz się, że ukochany cię zdradza? Oto 5 prostych pytań, które wyjawią ci prawdę
  5. Pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek z ogórka. Dzięki nim pozbędziesz się bardzo irytującego problemu

Tagi: Dom film jajka