Jak mieszkają bracia Golec? To, co trzymają na półkach, może mocno zdziwić
Zespół Golec uOrkiestra powstał w 1998 roku. Założyli go dwaj bracia bliźniacy - Paweł i Łukasz Golec. Od tego czasu wylansowali dziesiątki przebojów, zagrali ponad 1,5 tys. koncertów w Polsce i za granicą, a w 2019 zespół został odznaczony Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Jak i gdzie mieszka najsłynniejszy muzyczny duet Polski? Będziecie zaskoczeni!
Pawła i Łukasza Golców odwiedzili kilka lat temu reporterzy portalu Fakt. Powstał film, na którym możemy podziwiać niezwykłe wnętrza, w jakich mieszkają bliźniacy. Mieszkają oczywiście oddzielnie, ale w Beskidach, skąd pochodzą, znajduje się wspaniały, przestronny dom, w którym spędzają razem czas.
Gdzie mieszkają bracia Łukasz i Paweł Golec?
Dom Pawła i Łukasza Golców znajduje się w Bielsku-Białej. Posiadłość robi niesamowite wrażenie. Z zewnątrz wygląda bardzo imponująco.
Przed wejściem znajduje się ogromny, zadaszony taras z drewnianymi meblami wypoczynkowymi. Jest też część z zadaszonym, kamiennym grillem, idealnym do urządzania wakacyjnych, rodzinnych imprez.
Przestronne, jasne wnętrza i stonowane kolory ożywiają niezwykłe elementy dekoracyjne, zdobiące półki. Dom nie ma stropu, co było pomysłem jednego z braci, co daje niesamowity efekt i wpuszcza do pomieszczeń mnóstwo światła.
Podłogi wyłożone są wygodnymi w użytkowaniu kafelkami. W obrębie posiadłości jest też pomieszczenie, w którym bracia mogą ćwiczyć i nagrywać utwory.
Dom braci Łukasza i Pawła Golców
W domu Golców znajdują się tradycyjne, drewniane meble, które pozwalają połączyć nowoczesną formę z góralskim folklorem. Na półkach widać mnóstwo pamiątkowych zdjęć z różnych rodzinnych okazji. Do siedzenia służą ogromne, wygodne kanapy, pozwalające na relaks i wypoczynek.
Najbardziej zaskakującym elementem są jednak niesamowite, drewniane figurki, ozdabiające półki. Okazuje się, że są to rzeźby lokalnych góralskich artystów. Co ciekawe, przedstawiają muzykujących górali - są więc kreatywną aluzją do kulturowej spuścizny braci.
Pięknym nawiązaniem do tradycji jest też ogromny, kaflowy piec, wykonany z brązowych, ozdobnych kafelków. Całość robi bardzo rodzinne, przytulne wrażenie. A za oknem rozpościera się piękny widok na góry!
Poniżej kadry z filmu, udostępnionego na profilu Fakt.pl w serwisie youtube - zobacz zdjęcia:
Cały film możecie obejrzeć tutaj:
Źródło: Fakt.pl