Kamil Stoch
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Marta Idzikowska - 27 Grudnia 2020

Kamil Stoch pokazał swój dom

Kamil Stoch, jeden z najsłynniejszych polskich skoczków narciarskich, jest znany chyba każdemu obywatelowi naszego kraju. Niewielu jednak wie, w jak niesamowitym domu mieszka sportowiec. Mężczyzna postawił w rodzinnym Zębie gigantyczną drewnianą willę, która stała się atrakcją turystyczną.

Kamil Stoch to jeden z najlepszych reprezentantów Polski w skokach narciarskich. Mężczyzna zwyciężył w licznych konkursach, zdobywając dla naszego kraju ważne nagrody.

Prywatnie jest mężem Ewy Bilan-Stoch, z którą mieszka w rodzinnej miejscowości Ząb.

Niesamowity dom Kamila Stocha

Kamil Stoch postanowił wybudować w Zębach niesamowitą willę w góralskim stylu. Jej historia jest niezwykła!

Otóż wszystko zaczęło się od nietypowego prezentu, jaki sportowiec dostał od władz miasteczka. W podzięce za zasługi dostał kamień węgielny i sosręb, który służy do podtrzymywania stropu.

Zaprojektowaniem domu zajął się lokalny architekt, Adam Bukowski, który połączył klasykę i góralską tradycję z nowoczesnością. Dzięki temu budynek jest prawdziwym dziełem sztuki, wykonanym między innymi przez lokalnych rzemieślników i artystów.

Willa wykonana jest z bali, a jej powierzchnia to aż 500 metrów kwadratowych!

Willa Kamila Stocha stała się lokalną atrakcją turystyczną

Ząb to malownicza miejscowość, która położona jest najwyżej w całej Polsce - aż 1013 metrów nad poziomem morza! Willa Kamila Stocha stanęła na wzgórzu, co sprawia, że wygląda jeszcze bardziej królewsko.

Co ciekawe, dom znajduje się przy ulicy... Kamila Stocha! Radni zdecydowali się nazwać ją na część skoczka, choć on sam podobno nie był szczególnie tym pomysłem zachwycony.

dom Kamila Stocha

Fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Miejsce stało się wielką atrakcją turystyczną - przejezdni podczas zwiedzania pięknej wsi zatrzymują się na dłużej pod wspaniałym pałacem sportowca.

Dom Kamila Stocha

Screen pochodzi z kanału na Youtube „Sportowe Relacje”, gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć domu Kamila Stocha.

Źródło: czterykaty.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News