DomekIOgrodek.pl
Pranie

Unsplash.com / engin akyurt

Kulki z folii aluminiowej do prania - zapomnij o elektryzowaniu się ubrań

11 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Pranie można sobie ułatwiać na wiele sposobów. Pralki wyposażone są w wiele dodatkowych funkcji i programów, które wychodzą naprzeciw naszym potrzebom. Co więcej, szeroki wybór proszków i płynów do prania jeszcze bardziej ułatwia sprawę. A co w sytuacji, gdy po praniu nasze ubrania się elektryzują? Istnieje jeden niezawodny i banalnie prosty trik, który sprawi, że na zawsze pożegnacie się z tym problemem.

Pranie z aluminiową kulką -niezawodny sposób na elektryzowanie się ubrań

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań. Najbardziej znane są te związane z kuchnią. Przede wszystkim używamy folii do przedłużania świeżości potraw. Jak wiadomo, owijanie nią intensywnie pachnących produktów w lodówce sprawia, że zapachy nie uwalniają się i nie przechodzą na inne dania. Co więcej, często, gdy zależy nam, by ugotowany obiad szybko nie ostygł, okrycie go aluminium sprawia, że jeszcze przez jakiś czas danie pozostaje ciepłe.

Folia aluminiowa ma kolejne zastosowanie. Co ciekawe, zupełnie niezwiązane z gotowaniem. Tym razem znacznie ułatwia... pranie! Okazuje się, że istnieje trik, który sprawia, że nasze ubrania po praniu nie będą się elektryzować. Na czym polega ten sposób? Jak zaleca portal o2.pl, do bębna pralki wraz z ubraniami należy wrzucić od 2 do 4 kulek z folii aluminiowej. Kulki powinny być nieco mniejsze niż pięść. Dzięki nim ubrania po wyjęciu z pralki, a także później w trakcie używania, nie będą się elektryzować. Co więcej, jak twierdzi portal, kulki zadziałają także jako środek do zmiękczania tkanin.

Wąż

Znalazł w domu pytona królewskiego

CZYTAJ DALEJ

Czy kulki aluminiowe mogą zniszczyć ubrania?

To pytanie może zadawać sobie wielu z Was, szczególnie gdy po raz pierwszy usłyszeliście o takim triku. Nie musicie się o to martwić. Kulki aluminiowe nie są w stanie zniszczyć ani pralki, ani ubrań. To zupełnie bezpieczny sposób na pranie, który w dodatku prawie nic nie kosztuje.

Folia aluminiowa -jeden produkt, wiele patentów

Okazuje się, że to nie ostatni trik z użyciem folii aluminiowej. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że tak proste narzędzie kuchenne może tak bardzo ułatwić nam życie. Czym jeszcze Was zaskoczymy?

Folia aluminiowa to świetny patent na szybsze i efektywniejsze prasowanie.

-Wystarczy wyłożyć deskę folią aluminiową i przykryć materiałowym pokrowcem -czytamy na portalu o2.pl. Folia będzie odbijać ciepło, a w ten sposób znacznie przyspieszy prasowanie.

Podobną funkcję aluminium spełni na kaloryferach. Bardzo często, zwłaszcza w chłodne dni, narzekamy na kaloryfery. Zanim dobrze ogrzeją pomieszczenie, my niekiedy zdążymy porządnie zmarznąć. Jeśli przykryjemy grzejnik aluminiową folią, usprawnimy jego działanie.

Czy któryś z opisanych przez nas sposobów był dotychczas Wam znany? Chętnie poczytamy o Waszych doświadczeniach z folią aluminiową. A może znacie jeszcze inne triki z jej użyciem?

Tylko najwięksi znawcy ogrodnictwa poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania w tym quizie:

Pytanie 1 z 10

Najczęściej spotykany kwiat w balkonowych skrzynkach to:

Źródło: o2.pl

Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

smażenie

Porady domowe

Domowy trik, który zapobiega pryskaniu oleju z patelni

Czytaj więcej >

Porady domowe

Skórka po cytrynie wrzucona do zmywarki ma świetne działanie

Czytaj więcej >
pixabay.com/RitaE

Porady domowe

Jak pozbyć się muszek owocówek? Wystarczy jeden produkt

Czytaj więcej >

Porady domowe

Nie wylewaj wody po ugotowaniu jajek. Ma cenne zastosowania przy pielęgnacji roślin domowych

Czytaj więcej >

Porady domowe

Liść laurowy do prania - genialny sposób na przywrócenie pierwotnego koloru ubrań

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wyczyścić kran w kuchni i łazience? Prosty trik odmieni wnętrza twojego domu

Czytaj więcej >