DomekIOgrodek.pl
mycie naczyń w zmywarce

FotoRieth / Pixabay

Mycie drewnianych przyborów w zmywarce to błąd. Jak czyścić je poprawnie?

21 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Mycie drewnianych przyborów kuchennych nie należy do najmniej wymagających. Większość z nas korzysta w tym celu ze zmywarki, co może negatywnie odbić się na stanie naszych łyżek czy desek do krojenia. Jak zatem je myć, żeby służyły nam przez lata?

Mycie w zmywarce, a nawet używanie płynów do naczyń, może mieć opłakane konsekwencje dla drewnianych przyborów. To poważny błąd, który popełnia większość z nas.

Mycie drewnianych przyborów w zmywarce to błąd

Łyżki, łopatki, deski do krojenia czy wałki do ciasta - tych przyborów kuchennych absolutnie nie należy wkładać do zmywarki. Podobnie sytuacja wygląda na przykład w przypadku noży z drewnianą rączką.

Okazuje się, że ciepło i gorąca woda zmywarki mogą powodować wyginanie i pękanie akcesoriów, co uniemożliwi późniejsze korzystanie z nich.

To jednak nie jedyny błąd, który popełniamy podczas mycia drewnianych przyborów. Zagraża im nie tylko zmywarka, ale i... płyn do naczyń. Dlatego nie warto myć ich wraz z innymi naczyniami w zlewie, bo w tym przypadku również stracą one i urodę, i fakturę.

pjimage (9)

Kobieta kupiła używaną szafkę nocną. Zawartość ją zaskoczyła

CZYTAJ DALEJ

Sposoby na czyszczenie drewnianych akcesoriów

Chcąc zachować idealny wygląd drewnianych przyborów, należy je co jakiś czas czyścić papierem woskowanym. Wcześniej trzeba je dokładnie umyć i osuszyć.

Zaraz po zakupie warto też natrzeć olejem lub oliwą jadalną, a potem opłukać gorącą wodą i pozwolić wyschnąć. Następnie trzeba ponownie użyć oliwy, dzięki której łyżka nie będzie chłonąć wody.

Innym sposobem na czyszczenie drewnianych akcesoriów jest moczenie ich w occie jabłkowym przez całą noc. Sprawi to, że nie będą one chłonąć kuchennych zapachów. Potem wystarczy osuszyć je ręcznikiem papierowym.

źródło: fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domku i Ogródka

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.plPodobne artykuły

jajka

Porady domowe

Nie przechowuj jajek na drzwiach lodówki

Czytaj więcej >
trik

Porady domowe

Wetknij zapałki do doniczki - efekty zachwycają

Czytaj więcej >
fugi

Porady domowe

Jak wyczyścić fugi? Genialny trik

Czytaj więcej >
gołębie

Porady domowe

Świetne triki na pozbycie się gołębi z balkonu bez robienia im krzywdy

Czytaj więcej >
Świeczka

Porady domowe

Genialny trik na usuwanie plam z wosku z dywanu. Wystarczy stara gazeta

Czytaj więcej >
Skrzydłokwiat

Porady domowe

Skrzydłokwiat – roślina oczyszczająca powietrze. Stwórz dobry klimat w swoim domu

Czytaj więcej >