Czyszczenie paneli
pixnio.com/CC0 Domena Publiczna/Michal Jarmoluk
Weronika Dadok - 28 Stycznia 2021

Mycie paneli octem

Mycie paneli jest obowiązkowe, gdy zabieramy się za sprzątanie mieszkania. Często jednak mimo iż wydaje się nam, że zrobiliśmy wszystko zgodnie z planem, gdy zaświeci słońce, okazuje się, że pozostały nieestetycznie wyglądające smugi. Na panelach osadza się także kurz i często jest to dużym wyzwaniem, aby utrzymać podłogę w nienagannym stanie. W tym artykule podpowiemy, co najlepiej sprawdzi się podczas porządków.

Możemy oczywiście myć panele specjalistycznymi środkami i korzystać ze specjalnej maszyny do czyszczenia paneli podłogowych.

Jednak stosowanie takiego sprzętu to rzadkość i nie wszyscy mogą sobie na takie coś pozwolić. Na szczęście są tanie i sprawdzone sposoby, które mogą sprawdzić się równie znakomicie.

Mycie paneli w warunkach domowych

Oczywiście, zanim przejdziemy do mycia paneli, musimy pamiętać o tym, aby je odkurzyć i pozamiatać. Jest to bardzo ważną czynnością, ponieważ dzięki temu możemy uniknąć porysowania paneli podczas mycia.

Mikrorysy mogą bardzo zaszkodzić naszym panelom. Nie możemy także używać za dużo wody, ponieważ to również może być niebezpieczne.

Dzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićDzicy lokatorzy zajęli jej dom i przestali płacić. Kobieta nie może nic zrobićCzytaj dalej

Najlepiej sprawdzi się przecieranie powierzchni paneli za pomocą lekko zwilżonego mopa, bądź szmatki. Z pomocą przychodzą domowe sposoby.

Dzięki temu nie musimy inwestować w gotowe, drogie środki, wystarczy wymieszać płyn do naczyń lub ocet z wodą. Dzięki temu panele będą w dobrej kondycji.

Nabłyszczanie paneli octem

Matowe panele nie wyglądają zbyt estetycznie, dla większości z nas jest to sporym wyzwaniem, aby uczynić je błyszczącymi. Okazuje się, że proces ten nie jest wcale taki trudny, nie ma również konieczności zakupu drogich preparatów.

Jednym ze świetnych domowych sposobów na błyszczące panele jest mycie ich zimną wodą z dodatkiem octu, w proporcji około 2 łyżeczki na 5 litrów wody. Do mycia użyj szmatkę lub płaskiego mopa.

Możesz sprawdzić jeszcze jeden świetny sposób, używając roztworu z dwóch szklanek wody, połowy szklanki octu i dwóch łyżek oliwy z oliwek. Taką mieszankę należy przelać do rozpylacza i spryskać podłogę. Na sam koniec wypolerować suchą szmatką i gotowe!

Źródło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News