DomekIOgrodek.pl
Meble ogrodowe

unsplash.com/Robin Wersich (CC0 Domena publiczna)

Wybieramy meble ogrodowe

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Asortyment mebli ogrodowych jest imponujący – metalowe, drewniane, rattanowe…Czym jeszcze kierować się przy wyborze mebli na taras, balkon i do ogrodu?

Zanim dokonamy zakupu mebli, zastanówmy się nad ich wykorzystaniem. Jeśli posiadamy grilla czy miejsce na ognisko, warto zorganizować miejsce do przygotowania i spożywania posiłków. Podstawowym elementem tarasu czy ogrodu jest także stół z krzesłami i wygodny barek. Pamiętajmy o ochronie przed wiatrem i słońcem – możemy wykorzystać do tego parasol i parawan. Jeśli lubisz się opalać, zainwestuj w rozkładane leżaki lub fotele.

Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

Najtrwalszym materiałem, z jakiego wykonane jest wyposażenie ogrodowe, jest metal. Producenci dodatkowo używają do zabezpieczenia ich preparatów antykorozyjnych. Praktycznym rozwiązaniem są meble z tworzyw sztucznych. W przypadku wyboru drewnianego sprzętu pamiętajmy o odpowiedniej pielęgnacji, impregnacji i ochronie przed deszczem. Wiklina i rattan wymagają ustawienia w zadaszonym i pozbawionym wilgoci miejscu, z racji ich podatności na działanie warunków atmosferycznych.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Meble drewniane są uniwersalne – pasują do nowoczesnej i tradycyjnej architektury. Warto zdecydować się na te z drewna egzotycznego, gdyż są najtrwalsze. Nie ulegają destrukcyjnemu wpływowi czynników zewnętrznych, nie muszą być też dodatkowo zabezpieczone. Meble z włókien roślinnych (rattan, wiklina) są trwałe i lekkie, jednak z racji słabej odporności na deszcz, ustawmy je pod zadaszonym tarasem. Meble tego typu, najczęściej mają charakter rustykalny i kolonialny. Jeśli decydujesz się na meble z tworzywa sztucznego, wybierz te z dodatkiem żywic – są najbardziej wytrzymałe i nie pękają na mrozie. Warto wybrać popularny fason z technorattanu – ręcznie wyplatane, świetnie imitują naturalną rattanową plecionkę. Meble z aluminium świetnie sprawdzą się w nowoczesnym, minimalistycznym ogrodzie, nie będą korodować, więc nie trzeba ich niczym zabezpieczać. Stal i żeliwo to ciężkie i nieco staroświeckie materiały, które nadadzą romantycznego charakteru naszej przestrzeni. Takie meble są trwałe, jednak ulegają korozji, dlatego pamiętajmy o powłoce antykorozyjnej.

Źródło: muratordom.pl

Podobne artykuły

Ogród

Monstera – popularna ozdoba mieszkania

Czytaj więcej >

Ogród

Owoce pigwy – jak wyhodować?

Czytaj więcej >

Ogród

Smagliczki. Uprawa, pielęgnacja i odmiany

Czytaj więcej >

Ogród

Mszyce na kwiatach balkonowych. Zapobieganie i zwalczanie

Czytaj więcej >

Ogród

Frizea – ananasowata roślina doniczkowa

Czytaj więcej >

Ogród

Krzewy na skarpy. Jakie sprawdzą się najlepiej?

Czytaj więcej >