DomekIOgrodek.pl
Jaki prysznic wybrać?

unsplash.com/ONNE Beauty(CC0 Domena publiczna)

Jaki prysznic do łazienki?

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Prysznic jest uważany za rozwiązanie bardziej ekologiczne i praktyczne od wanny, ponieważ spędzamy pod nim mniej czasu i zajmuje mniej miejsca. Sprawdź, jak zaaranżować prysznic w swojej łazience, aby wyglądał elegancko i był funkcjonalny.

Wyposażenie łazienki powinno być dobrze przemyślane, aby codzienne czynności higieniczne były wygodne i sprawiały nam przyjemność. Jeśli pozwala nam na to metraż, możemy zdecydować się na kabinę i wannę, jednak przy niewielkich i mniej ustawnych pomieszczeniach, lepiej wybrać prysznic. Dzięki szerokiej ofercie producentów, którzy proponują wielofunkcyjne słuchawki, deszczownice czy elementy SPA zamontowane w kabinach, łatwo dobierzemy model, który spełni nasze oczekiwania w kwestii funkcjonalności i estetyki.

Relaksujące deszczownice

Deszczownice zamontowanie w kabinie służą do rozpraszania strumienia wody, dzięki czemu przypomina on ciepły deszcz. W nowocześniejszych wydaniach strumień jest rozprowadzony szeroko, co pozwala na objęcie swoim zasięgiem całego ciała. Deszczownicę integrujemy z sufitem, co tworzy monolit, lub montujemy ją na szczycie kabiny.

Deszczownice prysznicowe dzielimy na trzy rodzaje. Pierwszym jest głowica prysznicowa montowana na drążku, tam, gdzie klasyczna słuchawka. Połączona jest z baterią prysznicową za pomocą elastycznego węża. Częściej stosuje się jednak deszczownice podtynkowe. Do podłączenia go z baterią używamy sztywnej rury, którą często umieszcza się pod płytkami, aby konstrukcja nie była widoczna. Finalnie widzimy więc tylko głowica i uchwyt deszczownicy. Ostatnią grupą są zestawy do zabudowy sufitowej. Pamiętajmy jednak, aby zaplanować je już podczas projektowania łazienki i otoczenia prysznica, ponieważ należy dostosować do nich instalację wodną oraz wydzielić dostateczną ilość miejsca między podwieszanym sufitem i stropem, gdzie wmontowuje się deszczownicę.

Zestaw natryskowy ukryty czy na widoku?

Na zestaw natryskowy składa się rączka prysznicowa wraz z wężem prysznicowym, który zasila ją w wodę oraz specjalny drążek z uchwytem o regulowanej wysokości. Zanim dokonamy zakupu, zastanówmy się, jaką funkcję ma spełniać nasz zestaw – jeśli zależy nam tylko na szybkim umyciu się, wybierzmy tradycyjny model z podstawową ilością elementów. Możemy jednak, w celu urozmaicenia, zdecydować się na rączki trójstrumieniowe, które oferują strumień delikatny i do hydromasażu.

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu minimalistycznego tonu łazienki, polecamy podtynkowe zestawy natryskowe. Dzięki ukrytym połączeniom wyeliminujesz zbędne elementy wyposażenia. Widoczny jest jedynie uchwyt baterii i ozdobna rozeta. To praktyczne i estetyczne rozwiązanie – zabudowanie pozostałych elementów nie naraża ich na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Łatwiej również taki zestaw pielęgnować i utrzymywać w czystości.

Panele prysznicowe – domowe SPA

Jest to rozwiązanie gwarantujące relaks i luksus w naszej domowej łazience. Przy zakupie zwróćmy uwagę na rozłożenie i ilość dysz. Optymalna ilość to 6, gdyż zapobiega to nierównomiernemu rozprowadzaniu wody. Niektóre z nich mają system z koncentracją na okolicę szyjną, lędźwiową czy piersiową. Panele wykonane są zazwyczaj z aluminium, PCV, stali czy szkła hartowanego.

Źródło: ladnydom.pl

Podobne artykuły

Mała kuchnia

Wnętrza

Jak sprytnie urządzić małą kuchnię w bloku?

Czytaj więcej >
Przedpokój

Wnętrza

Meble do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Czytaj więcej >
Sprzęt kuchenny

Wnętrza

Wybieramy meble i AGD do kuchni

Czytaj więcej >
Pluskwy często gromadzą się w materacach.

Wnętrza

Sprawdzone sposoby na pozbycie się pluskiew z mieszkania

Czytaj więcej >
Pralka w kuchni czy w łazience?

Wnętrza

Pralka w łazience czy w kuchni?

Czytaj więcej >
Przechowywanie w kuchni

Wnętrza

Jak zorganizować strefę przechowywania w kuchni?

Czytaj więcej >