kwiaty
pixabay.com/PIRO4D (CC0 Domena publiczna)/pixabay.com/sodamtree (CC0 Domena publiczna)
Marta Idzikowska - 17 Lutego 2021

Roślina, która pasuje do twojego znaku zodiaku

Wielu z nas interesuje się astrologią, a nawet żyje zgodnie z zasadami, które dyktują horoskopy. Można w to wierzyć lub nie, ale do każdego ze znaków dopasowany jest odpowiedni kwiat! Dzisiaj podamy idealne rośliny doniczkowe dla barana, byka, bliźniąt, raka, lwa i panny.

Astrologia od zawsze pasjonowała ludzi. Znaki zodiaku potrafią czasami wiele powiedzieć na temat naszej osobowości, upodobań i temperamentu. Jak się okazuje, możemy pod tym kątem dobrać także roślinę doniczkową!

Kaktus dla barana

Jeśli jesteś zodiakalnym baranem, to zaprzyjaźnisz się z każdą odmianą kaktusa. Twoje słowa bywają ostre jak jego kolce! Na dodatek cechy, które posiadasz to niezależność, impulsywność i siła.

Kaktus również wykazuje się niezwykłą zdolnością przetrwania i, co dobre dla barana, nie potrzebuje zbyt wiele opieki i zaangażowania. Na co dzień świetnie radzi sobie sam - dokładnie tak jak ty.

Grubosz jajowaty idealny dla byka

Byki cechują się stabilnością, upartością i niezawodnością. Ponieważ wysoko cenisz sobie spokój, idealny będzie dla ciebie mało krzykliwy kwiat, który wpasuje się w otoczenie.

Banknot, na którym możesz dużo zarobićBanknot, na którym możesz dużo zarobićCzytaj dalej

Grubosz jajowaty jest bardzo subtelną rośliną o owalnych i miękkich liściach. Dodatkowym plusem jest to, że nazywany jest drzewkiem szczęścia i podobno dobrze wróży twoim finansom!

Bliźnięta pokochają oplątwę

Jeśli jesteś spod znaku bliźniąt, to doskonale wiesz, jak ważna jest dla ciebie wolność. Jednocześnie świetnie przystosowujesz się do każdej sytuacji! Dlatego genialną rośliną będzie dla Ciebie oplątwa. Nazywana jest powietrzną, ponieważ nie trzeba sadzić jej w ziemi - z powodzeniem możesz umieścić ją np. w szklanej kuli albo w naczyniu zwisającym z sufitu.

Oplątwa jest taka jak Ty - wszechstronna, bezproblemowa i doskonale sprawdzająca się w różnorodnych warunkach.

Wrażliwy rak zgra się z mimozą

Dla raków charakterystyczna jest wrażliwość, dbałość o bliskich i wysoka empatia. Mimoza również słynie z delikatności - gdy dotknie się jej liści, natychmiast chowają się one do wewnątrz.

Jako rak doskonale wyczujesz, jak podejść do tej wrażliwej rośliny. Mimoza zakwita w postaci kwiatów, których kolory są znakomicie dopasowane do ciebie - różu, żółci i fioletu.

Lew zachwyci się aloesem

Lwy mają ognisty temperament - dlatego musisz wybrać dla siebie roślinę, która podobnie jak ty kocha gorące Słońce! Aloes sprawdzi się idealnie - ponieważ jesteś osobą zabieganą, o bardzo bujnym życiu towarzyskim i skupioną na swoich celach, potrzebujesz kwiatka, który nie wymaga zbyt wiele uwagi.

Panna i maranta - zgrana para

Panna jest raczej samotnikiem i ceni sobie uporządkowaną rutynę dnia. Maranta wspaniale dostosuje się do osobowości tego znaku zodiaku. Jej liście wieczorami układają się bardzo specyficznie - jakby się modliły. Doskonale zrozumiesz jej naturę, która czasami chce ukryć się przed całym światem.

Maranta wymaga dbałości i systematyczności, dlatego uporządkowana panna będzie dla niej najlepszym możliwym opiekunem.

Źródło: astromagia.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News