DomekIOgrodek.pl
La ruina habitada

youtube/FAKT24.pl

Dom wygląda jak ruina, w środku skrywa tajemnicę

13 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Marta Idzikowska

Udostępnij:

Ten dom znajduje się w hiszpańskiej prowincji Palencia. Stojący w wiejskim otoczeniu budynek na pierwszy rzut oka przypomina zapomnianą ruderę albo porzucony pustostan. Okazuje się jednak, że środek domu skrywa... niesamowite luksusy i przepiękne wnętrza!

Architekci, szczególnie ci z nowatorskim podejściem do projektów i budownictwa, potrafią nie raz zachwycić nas swoją wyjątkową inwencją twórczą. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się budynki, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na stare, zniszczone i mało interesujące. Nie oceniajmy jednak domu po elewacji, ponieważ środek często skrywa nowoczesne i bogato urządzone wnętrza!

Wykorzystanie starych, rozpadających się budynków, to świetne rozwiązanie. Nie dość, że architekci obdarzają je nowym życiem, to rozwiązanie jest zgodne z zasadami ekologii - odnawiamy stare, zamiast budować nowe. Tak też było w przypadku tego niesamowitego domu, "**La Ruina** Habitada**"**.

Dom, który wygląda jak ruina

Ten niezwykły projekt został stworzony przez architektów ze studia Jesusa Castillo Oli. Klient, który zgłosił się do nich o pomoc miał jasne preferencje - dom na wsi, z dala od cywilizacji, który przypomina stary, opuszczony budynek. 

Projektanci wzięli się do pracy, której owoc zaskoczył wszystkich. Wykorzystali szkielet starego budynku, który znajdował się w tym miejscu poprzednio i uzupełnili go dużymi oknami, przeszklonymi drzwiami i szklaną fasadą.

Całość stworzona jest z dużym poszanowaniem dla pierwotnych murów, nadając miejscu nieco loftowy charakter. Nowoczesność połączona ze starością dała niesamowity efekt, a to, co jest w środku, zwala z nóg.

Wspaniałe wnętrza "La Ruina Habitada"

Wnętrze budynku zostało zaadaptowane na mieszkanie.

Dzięki surowym ścianom i widocznym od środka murom całość wydaje się bardzo przestrzenna - powstał z tego piękny i funkcjonalny loft

Nie zabrakło oczywiście designerskich mebli od kultowych projektantów, a na ścianie widnieje wizerunek Salvadora Dalego.

W tym luksusowym, dwukondygnacyjnym domu o powierzchni 115 metrów kwadratowych może zamieszkać każdy, kto uprzednio dokona rezerwacji. Minimalna cena za jedną noc w "La Ruina Habitada" to około 300 euro.

Źródło: noizz.pl

Opublikowany przez La Ruina Habitada Piątek, 18 września 2015
``
Opublikowany przez La Ruina Habitada Piątek, 8 lipca 2016
``

Qué agradable resulta este sol de otoño!

Opublikowany przez La Ruina Habitada Poniedziałek, 28 listopada 2016

Podobne artykuły

Małe mieszkanie

Architektura

Jak urządzić małe mieszkanie – porady, zasady oraz dobór mebli

Czytaj więcej >
Impregnat do betonu

Architektura

Impregnat do betonu – charakterystyka, rodzaje oraz prawidłowy sposób nakładania preparatu

Czytaj więcej >
Płytki

Architektura

Impregnat do fug – cechy charakterystyczne, mocne strony, rodzaje oraz prawidłowy sposób nakładania preparatu

Czytaj więcej >
kolory

Architektura

Jak łączyć ciepłe i zimne kolory – porady

Czytaj więcej >
Blat kuchenny

Architektura

Jaki kamień wybrać na blat kuchenny – charakterystyka, rodzaje, zabiegi pielęgnacyjne oraz mocne i słabe strony blatów kuchennych

Czytaj więcej >
Wygłuszanie sufitu

Architektura

Jak wygłuszyć sufit – cechy charakterystyczne oraz dostępne rozwiązania

Czytaj więcej >