La ruina habitada
youtube/FAKT24.pl
Marta Idzikowska - 13 Grudnia 2020

Dom wygląda jak ruina, w środku skrywa tajemnicę

Ten dom znajduje się w hiszpańskiej prowincji Palencia. Stojący w wiejskim otoczeniu budynek na pierwszy rzut oka przypomina zapomnianą ruderę albo porzucony pustostan. Okazuje się jednak, że środek domu skrywa... niesamowite luksusy i przepiękne wnętrza!

Architekci, szczególnie ci z nowatorskim podejściem do projektów i budownictwa, potrafią nie raz zachwycić nas swoją wyjątkową inwencją twórczą. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się budynki, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na stare, zniszczone i mało interesujące. Nie oceniajmy jednak domu po elewacji, ponieważ środek często skrywa nowoczesne i bogato urządzone wnętrza!

Wykorzystanie starych, rozpadających się budynków, to świetne rozwiązanie. Nie dość, że architekci obdarzają je nowym życiem, to rozwiązanie jest zgodne z zasadami ekologii - odnawiamy stare, zamiast budować nowe. Tak też było w przypadku tego niesamowitego domu, "La Ruina Habitada".

Dom, który wygląda jak ruina

Ten niezwykły projekt został stworzony przez architektów ze studia Jesusa Castillo Oli. Klient, który zgłosił się do nich o pomoc miał jasne preferencje - dom na wsi, z dala od cywilizacji, który przypomina stary, opuszczony budynek.

Projektanci wzięli się do pracy, której owoc zaskoczył wszystkich. Wykorzystali szkielet starego budynku, który znajdował się w tym miejscu poprzednio i uzupełnili go dużymi oknami, przeszklonymi drzwiami i szklaną fasadą.

Całość stworzona jest z dużym poszanowaniem dla pierwotnych murów, nadając miejscu nieco loftowy charakter. Nowoczesność połączona ze starością dała niesamowity efekt, a to, co jest w środku, zwala z nóg.

Wspaniałe wnętrza "La Ruina Habitada"

Wnętrze budynku zostało zaadaptowane na mieszkanie.

Dzięki surowym ścianom i widocznym od środka murom całość wydaje się bardzo przestrzenna - powstał z tego piękny i funkcjonalny loft.

Nie zabrakło oczywiście designerskich mebli od kultowych projektantów, a na ścianie widnieje wizerunek Salvadora Dalego.

W tym luksusowym, dwukondygnacyjnym domu o powierzchni 115 metrów kwadratowych może zamieszkać każdy, kto uprzednio dokona rezerwacji. Minimalna cena za jedną noc w "La Ruina Habitada" to około 300 euro.

Źródło: noizz.pl

Opublikowany przez La Ruina Habitada Piątek, 18 września 2015

Opublikowany przez La Ruina Habitada Piątek, 8 lipca 2016

Qué agradable resulta este sol de otoño!

Opublikowany przez La Ruina Habitada Poniedziałek, 28 listopada 2016

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News