Sąsiad ostrzelał samochód
pixabay.com/(CC0 Domena publiczna)/Free-Photos
Weronika Dadok - 14 Marca 2021

Historia, jak z „Samych swoich”. Sąsiad ostrzelał samochód z wiatrówki

Cała sytuacja miała miejsce w okolicy Świebodzina. Dwójka sąsiadów pokłóciła się ze sobą. Dzieli ich tylko płot, więc było to dość poważne. Jeden z nich postanowił ostrzelać z wiatrówki auto drugiego...

Przezorny sąsiad zarejestrował wszystko na swojej kamerze, więc miał dowody na ten rozbój ze strony towarzysza zza płotu.

Kłótnie sąsiedzkie zdarzają się stosunkowo często, jednak dość rzadko dochodzi do tego, aby w grę wchodziła broń...

Sąsiedzka kłótnia rodem z „Samych swoich”

W ostatnim czasie na terenie gminy Świebodzin doszło do nietypowego zdarzenia rodem z filmu, w którym sąsiedzkie sprzeczki przybierały naprawdę dramatyczną formę.

Prywatne mienie zostało zniszczone w bardzo dużym stopniu, a straty wycenione zostały na blisko 10 tysięcy złotych.

Aby mieć wgląd na swoją posesję, domownik zainstalował kamery, które monitorują podwórko.

Katarzyna Dowbor wyznała, co dzieje się w polskich domachKatarzyna Dowbor wyznała, co dzieje się w polskich domachCzytaj dalej

Dzięki niej udało się zarejestrować, jak pod posesję podjechało auto, z którego napastnik wystawił swoją broń i zaczął strzelać w pojazd.

Dzięki przezorności właściciela zniszczonego samochodu świebodzińscy policjanci szybko ustalili tożsamość oraz zatrzymali podejrzaną osobę.

Sąsiad przyznał się do ostrzelania

58-letni mężczyzna przyznał się do zarzuconych mu czynów. W celu zniszczenia mienia użył zakupionego rewolweru - wiatrówki. Powód, który doprowadził go do takiej decyzji, jest jeszcze nieznany.

Za wyrządzone szkody kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności od trzech miesięcy do aż pięciu lat. Sąd w wielu przypadkach nakłada także obowiązek naprawienia szkody.

Źrodło: onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Domek i Ogródek:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj domekiogrodek.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News