DomekIOgrodek.pl
grejpfrut

Pixabay

Skórki od grejpfrutów jako naturalny składnik czyszczący

13 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Weronika Chmielewska

Udostępnij:

W każdym domu z biegiem użytkowania pojawiają się uporczywe zabrudzenia. To naturalne. Wiele środków czystości swoim składem odbiega jednak od tego określenia, zastępując je słowem chemiczny. W walce z nieugiętym tłuszczem oraz zanieczyszczeniami najlepiej wykaże się zwykła skórka grejpfruta.

Grejpfrut to niesamowity owoc, który swoim gorzko-słodkim smakiem przyciąga grono kulinarnych miłośników. Jego bogactwo źródeł witamin B, A oraz C jest wykorzystywane nie tylko w gastronomii, ale również jako środek czyszczący.

Produkty przeznaczone do sprzątania bardzo często wykorzystują namiastkę owocu w formie ekstraktu. A o wiele prościej będzie jednak przygotować naturalny zamiennik w zakątku własnego domu.

Skórka grejpfruta jako główny składnik w walce z brudem

Grejpfrut sam w sobie nadaję się jako odświeżacz powietrza w mieszkaniu dzięki swojej cytrusowej woni. Mało osób natomiast wie, że wystarczy połączyć jego skórkę z kilkoma produktami, aby stworzyć uniwersalny środek czyszczący przydatny w każdym domu.

zapałka

Wypalona zapałka świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia toalety

CZYTAJ DALEJ

Uzyskanie środka myjącego jest dziecinnie proste. Wystarczy skórki z dwóch, dużych owoców grejpfruta zalać taką samą ilością wody, jak i octu, a następnie odstawić w ciemne miejsce. Po upływie zaledwie siedmiu dni specyfik nadaję się do użytku. Nieprzyjemny zapach octu zostaje zniwelowany przez grejpfruta, sprawiając, że stosowanie produktu jest łatwe i przyjemne.

Przygotowany środek czyszczący okaże się pomocny w usuwaniu tłuszczu, brudu, a nawet pleśni w całym domu.

Działanie grejpfruta jest zbawienne również poza sprzątaniem

Grejpfrut, podobnie jak większość cytrusów, jest niezbędny dla człowieka chcącego się prawidłowo odżywiać. Bogactwo witamin A, B oraz C działa leczniczo na organizm. Oprócz pobudzenia cholesterolu, wspomagania regulacji krwi, grejpfrut działa również przeciwbakteryjnie.

Dodatkowo ten czerwony owoc wspomaga odchudzanie przez regulację trawienia oraz potęguję odporność niesamowicie potrzebną w okresie zimowym.

Warto w swoim planie żywieniowym wprowadzić skórki grejpfruta oraz cały owoc. Na początek można zastosować wyciskanie soku z cytrusa. A kto wie, może dzięki temu odkryjemy pasję do gotowania i w przyszłości wykorzystamy owoc do bardziej popisowych dań.

Źródło: Newsy Gotujemy, Ekodietetyk

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@domekiogrodek.pl

Domy ze znanych filmów i seriali. Wszyscy je pamiętają

Slajd 1 z 7

Dom Mostowiaków z "M jak miłość"

Kto nie oglądał choć raz "M jak miłość"? Jesteśmy pewni, że wszyscy dobrze znają ten kultowy polski serial. Obecnie w domu mieszkają Barbara Mostowiak, jej syn Marek Mostowiak oraz wnuk Mateusz Mostowiak również Ewa Mostowiak, żona Marka i jej syn Antek Szefler.

Czym charakteryzują się ogrody angielskie?

Pytanie 1 z 5

Jaki kształt mają rabaty, nasadzenia?

Weronika Chmielewska Autor

Interesuję się sportem, w szczególności siatkówką. Lubię gotować i oglądać filmy oraz seriale. Uwielbiam uniwersum MARVELA.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@domekiogrodek.pl

Podobne artykuły

Porady domowe

Jak wyczyścić okap? Wystarczy sięgnąć po nieoczywisty produkt

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wyczyścić przypalony garnek? Wystarczy odrobina wody i produkt, który każdy ma w swoim domu

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wypolerować meble? Naturalna mikstura działa cuda

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak poprawić wygląd czarnych ubrań?

Czytaj więcej >

Porady domowe

Jak wyczyścić żelazko? Produkt, który każdy ma w swoim domu, działa cuda

Czytaj więcej >

Porady domowe

Sposoby na czyszczenie ścian

Czytaj więcej >