Skórki od grejpfrutów jako naturalny składnik czyszczący
W każdym domu z biegiem użytkowania pojawiają się uporczywe zabrudzenia. To naturalne. Wiele środków czystości swoim składem odbiega jednak od tego określenia, zastępując je słowem chemiczny. W walce z nieugiętym tłuszczem oraz zanieczyszczeniami najlepiej wykaże się zwykła skórka grejpfruta.
Grejpfrut to niesamowity owoc, który swoim gorzko-słodkim smakiem przyciąga grono kulinarnych miłośników. Jego bogactwo źródeł witamin B, A oraz C jest wykorzystywane nie tylko w gastronomii, ale również jako środek czyszczący.
Produkty przeznaczone do sprzątania bardzo często wykorzystują namiastkę owocu w formie ekstraktu. A o wiele prościej będzie jednak przygotować naturalny zamiennik w zakątku własnego domu.
Skórka grejpfruta jako główny składnik w walce z brudem
Grejpfrut sam w sobie nadaję się jako odświeżacz powietrza w mieszkaniu dzięki swojej cytrusowej woni. Mało osób natomiast wie, że wystarczy połączyć jego skórkę z kilkoma produktami, aby stworzyć uniwersalny środek czyszczący przydatny w każdym domu.
Uzyskanie środka myjącego jest dziecinnie proste. Wystarczy skórki z dwóch, dużych owoców grejpfruta zalać taką samą ilością wody, jak i octu, a następnie odstawić w ciemne miejsce. Po upływie zaledwie siedmiu dni specyfik nadaję się do użytku. Nieprzyjemny zapach octu zostaje zniwelowany przez grejpfruta, sprawiając, że stosowanie produktu jest łatwe i przyjemne.
Przygotowany środek czyszczący okaże się pomocny w usuwaniu tłuszczu, brudu, a nawet pleśni w całym domu.
Działanie grejpfruta jest zbawienne również poza sprzątaniem
Grejpfrut, podobnie jak większość cytrusów, jest niezbędny dla człowieka chcącego się prawidłowo odżywiać. Bogactwo witamin A, B oraz C działa leczniczo na organizm. Oprócz pobudzenia cholesterolu, wspomagania regulacji krwi, grejpfrut działa również przeciwbakteryjnie.
Dodatkowo ten czerwony owoc wspomaga odchudzanie przez regulację trawienia oraz potęguję odporność niesamowicie potrzebną w okresie zimowym.
Warto w swoim planie żywieniowym wprowadzić skórki grejpfruta oraz cały owoc. Na początek można zastosować wyciskanie soku z cytrusa. A kto wie, może dzięki temu odkryjemy pasję do gotowania i w przyszłości wykorzystamy owoc do bardziej popisowych dań.
Źródło: Newsy Gotujemy, Ekodietetyk
Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat pielęgnacji ogrodu czy domowych trików, koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]