Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Moczenie stóp w sodzie oczyszczonej. Niewiarygodny sposób, który zwalczy większość twoich dolegliwości
Martyna Derdak
Martyna Derdak 05.12.2019 14:09

Moczenie stóp w sodzie oczyszczonej. Niewiarygodny sposób, który zwalczy większość twoich dolegliwości

soda oczyszczona
https://unsplash.com/@frankvex, https://www.facebook.com/SodaOczyszczona/

Soda oczyszczona jak się okazuje, potrafi zdziałać cuda. Wiele osób, które posiada tę substancję w domu, nie ma pojęcia, że może ona zwalczać również dużą ilość dolegliwości. Mamy dla was świetny sposób, który wykonacie sami w domu.

Soda oczyszczona ma naprawdę wiele zastosowań. Sprawdza się ona w szczególności u osób, które wykonują wszelkie prace domowe. Jak wiadomo, można używać jej w szczególności do pieczenia. Do czego jeszcze można stosować sodę?

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań

Jak się okazuje, wiele osób wykorzystuję tę substancję do sprzątania. W szczególności sprawdza się ona przy myciu okien. Wystarczy na mokrą ściereczkę lub gąbkę dodać jej naprawdę szczyptę, aby nasze szyby lśniły. Pamiętajmy, że soda oczyszczona musi zostać dokładnie zmyta z okien, a następnie wytrzeć je suchą ściereczką.

soda oczyszczona

Soda oczyszczona idealnie sprawdzi się, także do pielęgnacji stóp. Jeżeli wsypiemy do miski z ciepłą wodą zaledwie jej 3 łyżeczki, uzyskamy lepszy efekt niż w niejednym SPA. Pamiętajmy, by potrzymać nogi w misce około 20 minut.

Jak efekt uzyskamy, jeżeli namoczymy stopy w wodzie z sodą?

Moczenie stóp w wodzie z sodą łagodzi wszelkie podrażnienia. W szczególności uleczy je z grzybicy, a nawet kurzajek. Co więcej, przyniesie ulgę na bolące i swędzące stopy.

Z racji tego, że soda oczyszczona pochłania zapachy, możemy spodziewać się, że dzięki niej pozbędziemy się brzydkiej woni stóp. Przyda się ona zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy zakładamy na nogi naprawdę ciężkie obuwie.

soda oczyszczona

Soda oczyszczona pomoże również każdemu, kto uprawia sport, lub pokonuje w dzień bardzo długie dystanse. Okazuje się, że ma ona właściwości relaksacyjne i doskonale pomoże na zmęczone stopy. Kiedy porządnie wymoczymy je w ciepłej wodzie, natychmiastowo odczujemy ulgę. Sprawdza się, także kobietom, które uwielbiają malować swoje paznokcie na ostre kolory. Właśnie ona może sprawić, że skutecznie pozbędą się wszelkich przebarwień.

Czy znacie jeszcze jakieś zastosowania tej cudownej substancji?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

soda oczyszczona

Soda oczyszczona ma naprawdę wiele zastosowań.

soda oczyszczona

Można dodawać ją nie tylko do pieczenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy
  2. Byli małżeństwem tylko kilka minut. Zginęli na oczach wszystkich
  3. Dziewczynka odkryła sekretne pomieszczenie w swoim pokoju. Matka była wstrząśnięta, gdy poznała prawdę
  4. Uczennica nie odrobiła pracy domowej. Powód? „Było za dużo zadane”. Nauczycielka odpowiedziała
  5. Koszmarne informacje o zdrowiu Margaret. Zawiesza karierę na długo

źródło: kobieta.wp.pl