DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Soda oczyszczona zamiast środków czyszczących ze sklepu. Wystarczy dodać dwa składniki
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 19.12.2020 21:45

Soda oczyszczona zamiast środków czyszczących ze sklepu. Wystarczy dodać dwa składniki

soda oczyszczona
fot. unsplash.com

Soda oczyszczona jest znana ze swoich właściwości czyszczących już od wielu lat. Nasze babcie stosowały ten specyfik nie tylko w kuchni jako spulchniacz do słodkich wypieków, ale także jako środek do pozbywania się wszelkich zabrudzeń. W połączeniu z innymi produktami tworzy niezawodny środek do usuwania brudu.

Na rynku istnieje wiele środków czystości, które zapewniają o swojej skuteczności i niezawodności. Możemy wybierać produkty w różnych przedziałach cenowych. Soda oczyszczona jest jednak bardzo wyjątkowa pod tym względem. Jej niewątpliwym atutem jest bardzo niska cena i wielozadaniowość. Wystarczy zaledwie kilka złotych, by cały nasz dom błyszczał.

Soda oczyszczona lekarstwem na każdy brud

Każda perfekcyjna pani domu, ma w swojej kuchennej szafce ten specyfik. Soda oczyszczona nie tylko sprawi, że nasze ciasta będą pięknie wyrośnięte, ale także po całodniowym gotowaniu doprowadzi naszą kuchnię do nieskazitelnej czystości. Istnieje kilka łatwodostępnych składników, które dodatkowo podkręcą działanie sody. Oto kilka z nich:

  • ocet
  • sok z cytryny

Wystarczy połączyć je w odpowiednich proporcjach i środek do usuwania zabrudzeń gotowy!

Domowy środek do usuwania zabrudzeń

Aby zrobić domowy środek do usuwania zabrudzeń, wystarczy soda oczyszczona połączona z produktem, który na pewno masz w kuchni. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju zanieczyszczenia chcesz się pozbyć.

Pleśń w łazience

Jeżeli między płytkami w twojej łazience znajdują się czarne plamy, to prawdopodobnie jest to pleśń. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ w pogotowiu jest soda oczyszczona. Wystarczy połączyć ją z pół szklanki wody lub czterema łyżkami octu.

Takim specyfikiem należy popryskać dotknięte pleśnią miejsce. Po chwili dodać sodę oczyszczona, w połączeniu z octem wchodzi w reakcję i powinna pojawić się piana. Wszystko zostawić na pół godziny i potem wyszorować szczoteczką.

Poczerniałe srebro

Jeżeli twoja biżuteria wymaga odświeżenia, wystarczy kilka kropel soku z cytryny i łyżka sody oczyszczonej.
Połącz składniki, a powstałą papkę nałóż na gąbkę i delikatnie przetrzyj biżuterię. Możesz także po prostu rozprowadzić mieszankę na poszczególne przedmioty i pozostawić ją na pół godziny.

Pożółkła wanna

Jeżeli twoja wanna już dawno przestała być śnieżnobiała, możesz jeszcze ją uratować. W kilka chwil odmienisz wnętrze swojej łazienki. To, czego potrzebujesz to pół szklanki octu i dwie łyżki sody oczyszczonej.

Octem spryskaj całą powierzchnię wanny. Następnie weź biały proszek i także posyp nim wannę. W razie potrzeby weź trochę więcej produktu. Pozostaw to na pół godziny, następnie spłucz.

Teraz możesz cieszyć się nieskazitelną czystością bez wielkiego nakładu pieniędzy.

Zobacz zdjęcia:

soda oczyszczona

Soda oczyszczona to niezawodny składnik domowych środków do usuwania zabrudzeń.

soda oczyszczona

Wystarczy dodać kilka innych produktów dostępnych w naszej kuchni, by ulepszyć jej działanie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvp.info.p