Szykują się kolejne zmiany w cenach prądu. Trwają prace nad ustawą
W Polsce szykuję się kolejne zmiany cen prądu. W związku z nową propozycją ustawy w sprawie cen energii elektrycznej możemy spodziewać się kolejnych opłat. Czy tym razem ceny również wzrosną? Jeśli tak to o ile?
Sejm po raz kolejny przyjrzał się sprawie cen energii w Polsce. Kolejne poprawka zgłoszona przez posłów może zostać już na dniach wprowadzona w życie. Koniecznie śledźcie najnowsze doniesienia w sprawie cen prądu, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.
Ceny prądu w 2023 r. i kolejne modernizacje ustawy
Ceny prądu w Polsce to drażliwy temat dla milionów Polaków. Częste zmiany cen, informacje o możliwych podwyżkach oraz brak deklaracji co w kwestii ceny prądu w 2023 r. oraz kolejnych lat sprawiają, że obywatele zaczynają się obawiać rachunków.
Już teraz ceny prądu w 2023 r. nie należą do najniższych. Mając na uwadze, jak zmieniały się ceny materiałów opałowych, nie zaskakuje fakt, że ludzie są oburzeni takim postępowaniem rządu. To jedna może ulec zmianie.
Nowa modernizacja ustawy w sprawie cen energii w Polsce może napawać optymizmem. Wedle informacji Business Insider Polska, kolejna nowelizacja ustawy w sprawie ceny prądu w 2023 r. może zakończyć się ustabilizowaniem cen prądu w Polsce.
Czy czeka nas obniżka cen?
Nie tak dawno rząd informował o zwiększeniu rocznych limitów zużycia prądu w aktualnych cenach. Czy jednak utrzymał on swoje stanowisko?
– Ustawa zamroziła ceny prądu dla gospodarstw domowych na poziomie z 2022 r. Poprawka ma na celu obniżenie tej kwoty jeszcze o 5 proc., a niższe rachunki za prąd mają obowiązywać z mocą wsteczną — od 1 stycznia 2023 r – podaje Business Insider Polska.
Czy to oznacza, że w końcu możemy liczyć na to, że ceny prądu w 2023 r. nie ulegną podwyższeniu? Teoretycznie tak. Nowe przepisy mają objąć gospodarstwa domowe, małe i średnie firmy, a także jednostki samorządu terytorialnego i podmiotów użyteczności publicznej.
Ceny prądu w 2023 r. i nowe limity
Już od października 2023 roku samorządy i wspomniani przedsiębiorcy będą mogli liczyć na stawkę za energię elektryczną w wysokości 693 złote za 1000 kWh, czyli stawce obowiązującej dla gospodarstw domowych.
Czyżby w końcu była to jasna deklaracja, odnoście ceny prądu w 2023 r.? Musimy poczekać, aż ustawa zacznie obowiązywać. Miejmy nadzieję, że ta wejdzie w życie już niebawem.