Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > TV > Te sprzęty z PRL-u są dziś cenne jak nigdy. Cztery dekady temu były wszędzie, teraz kosztują fortunę.
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 26.02.2023 13:44

Te sprzęty z PRL-u są dziś cenne jak nigdy. Cztery dekady temu były wszędzie, teraz kosztują fortunę.

Najdroższe sprzęty z PRL-u 
Screen filmu pochodzi z kanału Unitra SD na Youtube

Magnetofon kasetowy, pierwsze gry elektroniczne, odkurzacz, młynek do kawy. Kiedyś były w każdym domu, teraz zapłacimy za nie fortunę. W cenie są także figurki kolekcjonerskie. Sprawdź, jakie są najdroższe sprzęty z PRL-u.

Do łask wracają sprzęty z PRL-u. Kosztują krocie

Mimo iż na rynku producenci oferują nam coraz lepszy sprzęt RTV i AGD, tak wciąż z sentymentem wspominany stare, dobre magnetofony, młynki do kawy i inne rzeczy z czasów PRL-u. 

Moda na płyty winylowe sprawiła, że gramofony również zaczęły cieszyć się dużą popularnością. Najdroższymi sprzętami PRL-u są jednak odkurzacze, opiekacze i figurki kolekcjonerskie.

Rozenek pochwaliła się ociekającą luksusem łazienką. Nie obyło się bez wpadki

Magnetofon kasetowy Unitra był w każdym domu

Największym zainteresowaniem cieszą się magnetofony kasetowe firmy Unitra. W czasach PRL-u kosztowały grosze, w tym momencie można kupić je na aukcjach internetowych za kilkaset zł. 

Stare, dobre magnetofony z komorą na jedną kasetę, z radiem i funkcją nagrywania działają do dzisiaj. Przewijanie kaset ołówkiem, czy nagrywanie ulubionych piosenek podczas audycji radiowych to czynności, które zawsze będziemy wspominać z uśmiechem na twarzy.

 

Ile kosztują kultowe sprzęty z PRL-u?

Młynek do kawy marki Predom, w którym można zrobić również cukier puder, kosztuje w tym momencie około 160 zł. Za odkurzacz Predom Zelmer z 1986 r. zapłacimy około 600 zł. Jeszcze droższy jest kultowy opiekacz Predom Selfa. Został wyceniony na około 800 zł.

W cenie są także kultowe gry i figurki kolekcjonerskie. Gra elektroniczna ,,Wilk i jajeczka" na aukcjach kupimy za około 300 zł. Figurki z sagi ,,Gwiezdnych Wojen" kosztują około 1500 zł. 

Najdroższe sprzęty z PRL-u.jpg
Screen z filmu pochodzi z kanału Robin TV na YouTube
Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10