DomekIOgrodek.pl

CLEMENT MAHOUDEAU/AFP/East News

Tutaj zamieszkał Hubert Hurkacz. Przygniotła go ogromna krytyka

28 Marca 2023

Autor tekstu:

Aneta Wyszyńska

Hubert Hurkacz to aktualnie najlepszy polski tenisista. Osiągnął doskonały wynik w Australian Open w swoje karierze. Wolny czas spędza w Monte Carlo — luksusowej i znanej ze słynnego kasyna dzielnicy Monako. Damian Michalski z programu „Dzień Dobry TVN” mógł zobaczyć, jak wolny czas spędza nasz sportowiec.

Znowu jest o nim głośno

Kolejny raz oczy wielu zwrócone były w stronę Huberta Hurkacza. Wraz z Igą Świątek, w turnieju szli niczym rozszalałe burze, aż do ⅛ finału. To tutaj, ich podróż zakończyła się — rywale okazali się zdecydowanie lepsi. Hubert odpadł z rozgrywek po trwającym prawie trzy i pół godziny meczu przeciwko Amerykaninowi Sebastianowi Kordze.

Było bardzo blisko, zabrakło jednej, dwóch piłek. Czasami tak bywa, mecze są zacięte. Drugi i trzeci set zagrałem słabo. Cieszę się, że potem podniosłem swój poziom, ale żałuję, że te sety nie wyglądały tak, jakbym chciał"powiedział Hubert.


Mimo że nie może już brać udziału w turnieju to i tak jest to sukces dla sportowca. Dzięki temu, zyskał bowiem 135 punktów rankingowych ATP, więc plasuje się na 10 miejscu.

Dzień dobry TVN (1).png
kadr z programu ”Dzień Dobry TVN"
Buraki

Posiej buraki obok tych roślin. To sekret plonów nie z tej ziemi

CZYTAJ DALEJ

Tak wolny czas spędza Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz mieszka w Monte Carlo, dzielnicy Monako, uchodzącej za najbardziej luksusową, jak również znaną ze słynnego znajdującego się w niej kasyna. Monako natomiast to część Prowansji, leżącej niedaleko francuskiej Nicei.

Sportowiec, jak sam stwierdził, wybrał sobie to miejsce, gdyż ceni sobie spokój, który może tutaj otrzymać. W rozmowie z prezenterem programu wspomniał również o tym, że w tej okolicy mieszka wielu sportowców

Dużo zawodników tutaj od lat mieszka. Ja czuję, że tutaj czas trochę wolniej płynie, że nie ma takiego napięcia, stresu, że gdzieś trzeba pojechać, szybko załatwić, pędzić. Jest spokojnie.

Pobliska plaża, jest miejscem, do którego Hubert lubi wracać. Można tutaj odpocząć, ale również poddać się swoim myślom, pozostać w chwilowym odosobnieniu. Każdy czasem potrzebuje tak, pobyć sam ze sobą w otoczeniu, w którym czuje się najlepiej. Poza tym, kto nie lubi wsłuchiwać się w odgłosy fal napierających na piasek?

Tak wygląda dzielnica, w której mieszka Hubert Hurkacz

Widoki okolicy, w jakiej mieszka słynny polski tenisista zapiera dech w piersi. Klimatyczne domki, przepiękna plaża. Patrząc na ujęcia z Monte-Carlo, rzeczywiście ogarnia człowieka spokój i pewnego rodzaju nostalgia.

Dzień dobry TVN (6).png
kadr z programu ”Dzień Dobry TVN"
Dzień dobry TVN (4).png
kadr z programu ”Dzień Dobry TVN"
Dzień dobry TVN (5).png
kadr z programu ”Dzień Dobry TVN"

Fala krytyki wokół Huberta Hurkacza

W serwisie “Krytyka Polityczna” pojawił się artykuł, który wzbudził wiele kontrowersji wokół sportowca. Chodziło głównie o to, że miejsce zamieszkania Huberta to tak zwany raj podatkowy. Autor tekstu zarzuca mężczyźnie ucieczkę od podatków. Nic dziwnego, że miejsce zamieszkania tenisisty wzbudziło tak wiele kontrowersji u autora tekstu, bo to nie tak, że sportowcy są wspierani tylko przez rodziców. Rozwijanie talentu sportowca było finansowo wspierane przez Polski Związek Tenisowy:

Hubert Hurkacz dokonał wyboru podatkowego. Nie, nie został zmuszony do emigracji warunkami politycznymi, ekonomicznymi, nawet własną ciekawością świata. Dokonał wyboru podatkowego, aby nikomu podatków nie płacić. I się z nikim nie dzielić. Dokonał więc także wyboru moralnego. Nie będzie płacił podatków w kraju, którego podatnicy przez lata go mimo wszystko wspierali. Owszem, ma do tego prawo. A my mamy prawo oceniać to jako wypięcie się na innych. I prawo żądania od spółek skarbu państwa, aby uniezależniły sponsoring sportowy od płacenia podatków w Polsce. Bo na tym polega wspólnota. Łatwo coś werbalnie deklarować, ale prawdziwe „sprawdzam” jest wtedy, gdy zaczyna to dotyczyć twojego portfela. Czy to przy podniesieniu składki zdrowotnej, czy wyborze rezydencji podatkowej. - pisze Galopujący Major.

Mech na trawie

4 banalnie proste patenty na mech w ogródku. Więcej nie wyrośnie na trawniku

CZYTAJ DALEJ
Podlewanie roślin odniczkowych

Kwiaciarka odżywia tym orchideę i skrzydłokwiat. Darmowy patent zapełnia je kwiatami

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

domy gwiazd

Podobne artykuły

Inspiracje

Ktoś poznaje? Czas spędzali tu kultowi bohaterowie hitowego serialu TVP
Czytaj więcej >

Inspiracje

Pokazał umowę najmu nie z tej ziemi. „W mieszkaniu chodzi się wyłącznie w papuczach”
Czytaj więcej >

Inspiracje

Polskie lasy są jej pełne. Za zerwanie tej rośliny grozi 5 tys. zł mandatu
Czytaj więcej >

Inspiracje

Ceny truskawek spadają na łeb na szyję. Będzie jeszcze taniej
Czytaj więcej >

Inspiracje

Pokazała w „Dzień Dobry TVN” jak robić wiecznie pachnące bukiety. Skrywają 1 sekret
Czytaj więcej >

Inspiracje

Dlaczego warto palić liście laurowe? Lista korzyści jest długa
Czytaj więcej >
Aneta Wyszyńska

Absolwentka Administracji Samorządowej, której serce skradł świat przyrody. Miłośniczka fantasy i gier RPG. Nie wyobraża sobie życia bez pisania i muzyki w tle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Inspiracje

Inspiracje

Kamil Świętek

Zrobiła w Actionie zakupy za niecałe 10 zł i stworzyła oryginalny świecznik
Czytaj więcej >
Inspiracje

Patrycja Grzebyk

Wsmaruj w siebie i psa. Kleszcze będą od Was uciekać
Czytaj więcej >
Inspiracje

Kamil Świętek

Kontrowersje wokół wieku Małgorzaty Rozenek-Majdan. Ile lat ma naprawdę?
Czytaj więcej >
Inspiracje

Magdalena Patacz

Jak szybko znajdziesz motyla na obrazku? Tylko 1% ludzi znajduje go w mniej niż 60 sekund
Czytaj więcej >
Inspiracje

Magdalena Patacz

Rekordowo droga moneta z PRL. Jest najbardziej poszukiwana przez numizmatyków
Czytaj więcej >
Inspiracje

Magdalena Patacz

Koszyki w Biedronce mają ukrytą funkcję, o której mało kto wie. Oszczędza czas i znacznie więcej
Czytaj więcej >