Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Aktualności > Janusz Biznesu upchnął 25 studentów w jednym mieszkaniu. Tak się zarabia na głupocie we Wrocławiu
Magdalena Patacz
Magdalena Patacz 22.09.2023 12:10

Janusz Biznesu upchnął 25 studentów w jednym mieszkaniu. Tak się zarabia na głupocie we Wrocławiu

patodeweloperka we Wrocławiu
zdjęcie opublikowane przez Jana Śpiewaka na Facebooku, canva/Bruno Coelho

Na pierwszy rzut oka oferta jest wprost idealna dla każdego studenta, który chciałby mieszkać w samym centrum Wrocławia i nie stracić fortuny na wynajem.

Szybko okazuje się jednak, że to kolejne ogłoszenie Janusza Biznesu, dla którego liczy się wyłącznie zysk. Mężczyzna podzielił mieszkanie na 25 pokoi. Metraż i ilość łazienek pozostawiają wiele do życzenia.

Ogłoszenie podbiło Internet

Wrocław jest miastem studentów i każdego roku przyciąga tysiące młodych osób. Nic więc dziwnego, że co chwilę powstają nowe pokoje, kawalerki i mieszkania na wynajem. Niestety wraz z lokalizacją i udogodnieniami wzrasta cena.

Pewien przedsiębiorczy właściciel znalazł jednak na to rozwiązanie. Na stronach internetowych wystawił ogłoszenie pokoi na wynajem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że 25 pokoi powstało w mieszkaniu o powierzchni 100 m².

Sprawdziliśmy, ile kosztuje mieszkanie o tym metrażu w stolicy Dolnego Śląska. W zależności od standardu i lokalizacji to koszt około 4000- 5000 tysięcy zł plus czynsz do spółdzielni i rachunki. Mieszkanie, o którym mowa w artykule zarabia natomiast ponad 30 tysięcy miesięcznie.

Wyposażenie pokoju na wynajem

W ogłoszeniu zamieszczonym na stronie znajdziemy informacje dotyczące całego lokum. Mieszkanie podzielone zostało na 25 pokoi. Każdy pokój ma 7m² i jest wyposażony w tapczan, biurko, krzesło, szafę i regał na książki.

W mieszkaniu oprócz pokoi znajdują się także dwa aneksy kuchenne, przedpokój i cztery łazienki. Brzmi jak idealne miejsce do życia i nauki, prawda? Ogłoszenie szybko stało się przedmiotem kpin internautów, którzy nie zostawili na właścicielu suchej nitki.


 

Internauci porównują mieszkanie do chowu klatkowego

Internauci byli w szoku i nie szczędzili gorzkich słów. Byli w szoku i porównywali lokum na wynajem do chowu klatkowego kur. Warunki, w których mieliby mieszkać studenci, są zatrważające.

- Zgłoś do nadzoru budowlanego, te pomieszczenia nie spełniają normy pod żadnym względem - pisze jedna internautka.

- Rynek weryfikuje wszystko. Jak ktoś chce żyć jak kurczak na fermie to nie można mu tego zabronić. Moim zdaniem ten projekt będzie zweryfikowany w dół i zakończony z hukiem.

- mieszkania dla samobójców - sznura brakuje w wyposażeniu tej klatki. biurko jest by napisać pożegnalny - dodają kolejni użytkownicy portalu Facebook.

Sprawdź również, jakie są kary za posiadanie takiej studni na działce. Możesz zapłacić za nią nawet 1 mln zł.

Powiązane
Materiały promocyjne
Przygotowanie do zbiorów: jakie narzędzia powinien mieć każdy ogrodnik?
Prodiż
O tych kuchennych sprzętach krążą legendy. Jeśli jesteś smakoszem, zdobędziesz 10/10