Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Domy gwiazd > Wielki ogród Katarzyny Grocholi wprawia w osłupienie. Jest jak z baśni
Aneta Wyszyńska
Aneta Wyszyńska 21.02.2023 17:35

Wielki ogród Katarzyny Grocholi wprawia w osłupienie. Jest jak z baśni

Katarzyna Grochola z mężem w ogrodzie
screenshoot: Instagram/katarzynagrochola_official

Katarzyna Grochola to słynna pisarka powieści obyczajowych kierowanych głównie do kobiecego grona. Dzieła, jakie wyszły spod palców Katarzyny to m.in. “Nigdy w życiu” czy “Ja wam jeszcze pokażę!”. Te doczekały się filmowych adaptacji. Dzisiaj zaglądamy do domu pisarki, zobaczyć, jak córka Katarzyny, Dorota pomogła przemeblować swojej mamie cztery ściany.

Gdzie mieszka Katarzyna Grochola?

Autorka uwielbia przeprowadzki, ale od kilku lat mieszka w swojej posiadłości w podwarszawskim Milanówku. To właśnie tutaj mieszka ze swoim mężem muzykiem Stanisławem Bartosikiem i dwoma ukochanymi psami.

Dom wybudowano w miejscu, w którym kiedyś znajdowało się pole truskawek. Nic zatem dziwnego, że ta lokalizacja zachwyciła pisarkę. Postarała się, aby urok, jaki roztacza okolica, pozostał niezmieniony. Dlatego nie mogło zabraknąć pięknego ogrodu, który zachwyca wszystkich. I to właśnie tutaj Katarzyna i jej mąż złożyli sobie przysięgę małżeńską. Nic dziwnego, że jest dla nich tak ważny!

W ogrodzie nie zabrakło również przeróżnych dekoracyjnych i równo przyciętych krzewów, kolorowych kwiatów i elegancko skoszonej trawy. Uwagę przyciąga oczko wodne, a także wysokie, dające sporą ilość prywatności wysokie drzewa.

Krajobraz ogrodu Katarzyny jest po prostu bajeczny! Zobaczcie sami:

Ogromna sieć sklepów wkracza z impetem do Polski. Polacy będą w siódmym niebie

Co znajdziemy w wnętrzu domu Katarzyny Grocholi?

To, na co możemy od razu zwrócić uwagę to klimat w nim panujący. Sprawia to dekoracyjna cegła połączona z klasycznym wnętrzem, w jakim można dostrzec dużo rodzinnych pamiątek. Nie mogło zabraknąć mebli w stylu vintage, a także dywanów, czy innych dekoracji w stylu tradycyjnym. Kominek oraz różne pamiątki z długich podróży, jak i wszelakich bibelotów również znalazły swoje miejsce w przytulnym kącie pisarki.

Przestronna kanapa obita żółtą tapicerką, obrazy w przepięknych ramach to kolejny element dekoracyjny w domu Katarzyny. No i oczywiście książki! Jak przystało na poczytną pisarkę, nie mogło ich zabraknąć. 

Córka przemeblowała mieszkanie swojej mamy

Dorota Szelągowska, córka Katarzyny Grocholi postanowiła pomóc mamie i nieco przemeblować salon, w jakim przyszło jej mieszkać. Stało się to wieczorem, co pisarka skomentowała w żartobliwy sposób, sugerując, aby nie zapraszać Doroty wieczorową porą, gdyż nikt nie zazna spokojnego snu:

Zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie sami jak mieszka Katarzyna Grochola:

Tagi: domy gwiazd