Wyszukaj w serwisie
aktualności salon kuchnia łazienka oświetlenie wnętrza ogród i taras porady domowe quizy
DomekIOgrodek.pl > Porady domowe > Cudowny trik na układanie sztućców w zmywarce. Jeszcze nigdy nie były tak czyste i lśniące
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 16.01.2021 23:31

Cudowny trik na układanie sztućców w zmywarce. Jeszcze nigdy nie były tak czyste i lśniące

zmywarka
fot. Your Whiteboard z Pexels

Zmywarka może być bardzo pomocnym sprzętem w zmywaniu, o ile dobrze ułożymy naczynia. Największy problem często sprawiają sztućce, których maszyna nie jest w stanie domyć. Wystarczy zmienić sposób ułożenia, by pozbyć się tego kłopotu raz na zawsze.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego sztućce nie domywają się w zmywarce
  • Jak układać sztućce, by były czyste i lśniące
  • Czy poprawne ułożenie naczyń wystarczy, żeby cieszyć się czystymi talerzami i sztućcami

Oczywiście poprawne działanie zmywarki jest uzależnione od wielu czynników, istotne są kostki, jakich używamy czy sam sprzęt. Warto jednak spróbować polecanych trików i pożegnać domywanie naczyń po zmywarce. Przecież nie o to chodzi w korzystaniu z tego sprzętu.

Sprawdzony trik na układanie sztućców w zmywarce

Zwykle stosujemy ten sam sposób układania naczyń w zmywarce. Wszystkie są zazwyczaj ułożone w tym samym kierunku, okazuje się, że ten sposób co do talerzy bardzo się sprawdza, zdecydowanie zaś nie jest polecany do układania sztućców.

Świetnym patentem jest układanie sztućców w różny sposób. Część trzonkiem do góry, część trzonkiem do dołu. W ten sposób woda dotrze do każdego noża czy widelca, a my nie będziemy musiały niczego dodatkowo domywać.

Konieczne jest używanie specjalnego kosza na sztućce. Kosz pełni ważniejszą funkcję, niż nam się wydaje, przede wszystkim dlatego, że uniemożliwia porysowanie innych naczyń ostrymi końcówkami noży czy widelców.

Okazuje się, że istotne jest także to, w jaki sposób układamy resztę naczyń. Ważne, by kubki układać uchem do zewnątrz, a miski, salaterki i garnki układać w dolnym koszu.

Patenty na czysty dom

Wiele z nas decyduje się na stosowanie naturalnych środków do sprzątania. Jest to oczywiście zdrowie dla domowników i bezpieczne dla środowiska. Warto więc znać receptury na domowe mikstury myjące, ale nie wolno zapominać o jednej ważnej rzeczy.

Bardzo istotne jest korzystanie z czystych przyborów. Jeśli mop, ścierki czy gąbki są brudne, nieprzygotowane do sprzątania, żaden środek nie pomoże na w efektywnym wyczyszczeniu domu.

Jeśli więc używasz gąbki do sprzątania, ważne, by często ją czyścić. Można zanurzyć ją we wrzątku lub włożyć do zmywarki. Należy to robić raz w tygodniu. Nie wolno zapominać o wymienianiu zużytej gąbki.

Jeśli zaś wolimy używać gotowych detergentów, koniecznie stosujmy się do instrukcji opisanej na opakowaniu. Często fakt, że zużyjemy więcej płynów czyszczących, nie oznacza, że efekt będzie lepszy. Nie zapominajmy także o wielu skutecznych patentach naturalnych na wyczyszczenie sprzętów, które mają kontakt z jedzeniem.

Zobacz zdjęcia:

zmywarka

Sztućce można doskonale domyć w zmywarce. Wystarczy je odpowiednio ułożyć.

zmywarka

Ułożenie naczyń ma duże znaczenie.

zmywarka

Warto spróbować naturalnych środków do sprzątania. Na bazie sody można stworzyć też domowy proszek do zmywarki.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: kobieta.onet.pl